Mornar silan u derbiju: Evrogol Luke Merdovića

by Ilija Kovačević | 18:03:2018 | 16:47:20

Mornar – Mladost Lješkopolje 1970: 2:0 (0:0)

Bar; Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 500.
Glavni sudija; Radoje Pajović (Podgorica), pomoćnici; Nenad Živković I Miloš Vlahović (Podgorica)
Strijelci; Luka Merdović u 57’ i Filip Kalačević u 72’ minutu (iz penala)
Žuti kartoni; Vujošević (Mornar) – Tiodorović i Tomašević (Mladost Lj.)

Mornar; Delibašić, Kalačević, Vujošević, Šćepanović, Merdović (od 90+1 Nakahara), Jovančov (od 84’ Bušković), Divac (od 75’ Gardašević), Pajović, Dabetić, Bubanja, Popović.

Mladost Lješkopolje 1970; Lakićević, Mugoša, Tiodorović, Dulović, Drešković, Tomašević, Jovanović (od 88’ Vučićević), Ngono, Suzuki (od 75’ Muhović), Čelebić, Seratlić (od 58’ Šćepanović).

U još jednom derbiju fudbaleri Mornara su odnijeli pobjedu. Poslije Berana prošle nedjelje, Barani su danas u okviru 21. kola Druge lige savladali lješkopoljsku Mladost.

Za razliku od prošlog meča, danas je Mornara igrao i izgledao silno i veoma moćno. Od prvog do poslendjeg minuta svi fudbaleri Rada Vešovića su pružili maksimum tako da ni rezultat nije izostao.

Kratko rečeno, domaći su danas “pregazili” jednog od favorita za Prvu ligu.

Utakmicu je obilježio maestralan potez Luke Merdovića, koji je evrogolom u 57’ minutu doveo svoj tim u vođstvo. Naime, u tom minutu mladi fudbaler je izveo slobodan udarac na nekih 30-tak metara od gola, ali ni odlični golman Lakićević nije uspio da ukroti udarac. Lopta je dobila takvu putanju da je malo je reći završila u gornjem uglu od 90 stepeni. Bukvalno je Luka “ubio pauka” tako da ni dva golmana nebi uspjela da ništa učine.

Konačan rezultat postavio je možda i najbolji pojedinac domaćih danas Filip Kalačević. Sjajno je u 72’ minutu po desnoj strani prošao Nikola Divac kojeg je u šesnaestercu oborio Mugoša, pa je sudija Pajović bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku. Penal je sigurno izveo Kalačević za svođstvo od 2:0. Bio je to deseti gol Kalačevića ove sezone u dresu Barana.

Inače, tokom 90 minuta, gosti ni jednom ozbiljnije nijesu ugrozili gol Delibašića, dok su Barani propustili veliki broj prilika da do brha napune mreežu Mladost.

Reviju prilika otvorio je u 12’ minutu Pajović koji je opasno šutirao glavom pored stative.

U 29’ minutu je i Bubanja sjajno šutirao sa 20-tak metara tik pored gola.

Četiri minuta kasnije je Kalačević bio u izglednoj prilici. Dobio je loptu na nekih 17-18 metara šutirao viosko preko gola, uz uzdahe navijača jer nije vidio na lijevoj strani usamljenog Merdovića.

U drugom poluvremenu neposredno prije prvog gola, u 53’ minutu kapiten Jovančov je odlično prošao po desnoj strani, nesebično poslužio Merdovića koji je iz trka odlično šutirao sa nekih 15-tak metara, ali je lopta na putu ka golu zakačila nekog iz odbrane gostiju, dovoljno da je skrene u korner.

Nakon drugog gola, još tri puta su domaći bili u prilici da povećaju prednost. Gardašević je u 80+’ minutu bio sam oči u oči sa golmanom gostiju nakon sjajnog proigravanja Kalačevića. Dva minuta kasnije, isti fudbaleri su bili u akciji, ali je lopta otišla pored gola, dok je reviju prilika zatvorio Jovančov u 83’ minutu. Golman Lakićević je iz duela oči u oči izašao kao pobjednik, za konačnih, Mornar – Mladost Lješkopolje 1979: 2:0.

Poraz Mladost Lješkopolja iskoristilo je Berane, koje se remijem u Igalu 0:0 osamilo na drugom mjestu.

Lovćen je u Kotoru pobijedio Bokelj 2:1, dok je Jedinstvo u Bijelom Polju savladalo Jezero 1:0.

Pobjedu u gostima ostvario je rožajski Ibar, koji je slavio protiv Cetinja 3:1.

Pobjednika nije bilo u duelu Čelika i Otrant-Olimpika, koji su u Nikšiću igrali 1:1.

Mornar je, poslije 21. kola, vodeći na tabeli sa 44 boda i ima pet više od drugoplasirane ekipe Berana.

Mladost je treća sa 38, na četvrtom mjestu je Lovćen sa 34 i utakmicom manje, dok je peti Bokelj sa 33 boda.

U narednom kolu, 25. marta, sastaće se: Ibar – Mornar, Berane – Čelik, Otrant-Olimpik – Jedinstvo, Jezero –Bokelj, Lovćen – Cetinje i Mladost Lješkopolje –Igalo.