Fudbal

Fudbaleri Mornara opravdali ulogu favorita

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 28:08:2018 | 20:27:46


Hajduk – Mornar: 0:13 (0:6)

Radanovići, stadion Donja Sutvara, gledalaca oko 50.
Glavni sudija: Mihailo Milošević (Cetinje), pomoćnici; Dragan Vujović i Slobodan Stanković (Cetinje).
Strijelci; Leverda u 6' 34' 37' 49' 75', L. Merdović u 10' 31' 72', Bušković u 17' 90', B. Merdović u 70', Peličić u 51', Vukmarković u 78' minutu.

Hajduk: Popović, Radović (od 46. Vujović), Mitrović, Demirović, Vujinović, Vukmarković, Konatar, Damjanović (od 60. Šorović), Bajramović, Lekić, Barabaš (od 46. Davidović).

Mornar: Novović, Bigović, Redžović, B. Merdović, L. Merdović, Lalošević (od 46. Vukmarković), Mehović, Marković, Bušković, Peličić, Leverda (od 86. Džanović).

Fudbaleri Mornara opravdali su ulogu favorita u prvom kolu, odnosno 1/16 finala Kupa Crne Gore.

Barani su u malom gradskom derbiju na stadionu u Radanovićima savladali ekipu Hajduka sa ubjedljivih 13:0.

Igrač utakmice bio je Nemanja Leverda sa čak pet golova, dok je tri gola postigao Luka Merdović. Dvostruki strijelac na utakmici bio je Balša Bušković, dok su po jedan gol postigli Boris Merdović, Ognjen Peličić i Nino Vukmarković.

Treći klub iz Bara u ovom takmičenju starobarska Sloga sjutra od 17 sati na Trening kampu FSCG u Podgorici dočekuje Iskru iz Danilovgrada.

Ostali parovi 1/16 finala Kupa; 

Utorak, 28.08.2018.    
Hajduk – Mornar: 0:13

Srijeda, 29.08.2018.      
17:00 Trening kamp FSCG Sloga Stari Bar – Iskra
16:00 Prljanije Komovi – Zeta        
17:00 Stadion FK Kom Crvana stijena – Sutjeska
17:00 Gradski stadion Jedinstvo – Lovćen
17:00  Stadion pod Vrmcem Bokelj – Petrovac
17:00 Tuško polje Ribnica – Kom            

Četvrtak, 30.08.2018.    
16:00 Gradski stadion OFK Borac Bijelo Polje – Dečić
17:00 Stadion FK Arsenal Arsenal – Jezero
17:00 Tuško polje Otrant-Olympic – Mladost Lj. 1970

Duel Berana i Rudara neće biti odigran jer beranski tim nije uspio da obezbijedi stadion za igranje.

Polufinalisti prošlogodišnjeg izdanja – OFK Titograd, Igalo, Budućnost i Grbalj – učešće u Kupu počeće od osmine finala.