Mornar poražen od Iskre u šestom kolu TCL

by Ilija Kovačević | 01:09:2018 | 16:17:10

Iskra – Mornar: 2:0 (0:0)

Danilovgrad, stadion braće Velašević, gledalaca oko 300.
Glavni sudija; Jovan Kaluđerović (Cetinje), pomoćnici; Vladan Todorović (Nikšić) i Nikola Razić (Podgorica).
Strijelac; Stefan Milošević u 71’ i 84’ minutu (Iskra)
Žuti kartoni; Marković (Iskra) - Vujošević i Leverda (Mornar)

Iskra; Blažić, Drinčić, Marković (I. Burzanović od 63'), Malešević, Đuričković, Pejović (Zvrko od 51'), Milošević (G. Burzanović od 86’), Jovanović, Karaklajić, Šahman Kumburović.

Mornar; Đurović, Ivanović (Bušković od 60’), Džanović, Martinović, Jovančov (Škrelja od 9’), Pajović, Vujošević, Vumarković (Leverda od 73'), Brnović, Popović, Kalačević.

U utakmici šestog kola Telekom prve fudbalske lige, ekipa Mornara je poražena u gostima od Iskre 2:0. Iako je rezultat možda i previsok poslije svega viđenog domaći su zasluženo pobijedili. Od starta dinamična utakmica po teškim vremenskim uslovima za igru, rivali su imali periode dobre ali i loše igre što su bolje iskoristili Danilovgrađani.

Iskra je upisala treću pobjedu u šampionatu, a prvu pred svojim navijačima, dok je Mornar zabilježio četvrti poraz uz dva remija.

Barani su odlično počeli duel sa dvije izgledne prilike. Najprije je Džanović u šestom minutu opasno priprijetio, da bi Kalačević u 21’ minutu sjajno šutirao iskosa sa 15-16 metara pored lijeve stative Blažića.

Skoro punih 25 minuta Barani su bili bolji rival, da bi konkretniju igru Danilovgrađana u nastavku najavio Šahman šansom za Iskru u 24’ minutu.

U 32’ minutu odlično je šutirao Đuričković sa 20-tak metara. Lopta je išla pod prečku ali je sjajnom paradom reagovao Đurović i izbio loptu u korner.

Četiri minuta kasnije Marković je priprijetio Baranima, poslije centaršuta Đuričkovića i Jovanovića koji je bio u lošem uglu.

Revija prilika u prvom dijelu zaključili su domaći u 39’ minutu ali sjajnu kontru i centaršut Đuričkovića neko iz navalnog reda Iskre nije uspio da zahvati.

Sve u svemu Barani su dosta dobrog pokazali u prvom poluvremenu.

Na početku drugog dijela Barani su bili bolji rival, imali više loptu u nogama.

Prvi su u nastavku prijetili domaćini u 55’ minutu preko Šahmana koji je sa nekih 5-6 metara slabo šutirao.

Nakon konstantnih napada bio je vidljiv pad gostiju kao i u prethodnim mečevima od 60 minuta, da bi domaći to iskroistili i došli do gola u 71’ minutu preko Stefana Miloševića poslije sjajne asistencije Igora Burzanovića koji je svojim ulaskom preporodio napad domaćih.

Zaobišao je golmana Barana i rutinski iskosa sa lijeve strane pogodio gol gostiju.

Ipak, u poslednjih 15-tak minuta Barani su bili konkretniji i u nekoliko navrata pokušali da ugroze domaćina.

Poslije dobre akcije gosti su izglednu priliku stvorili u 75’ minutu, poslije centaršuta sa lijeve strane, slabo se pred golom domaćih snašao Džanović da bi tri minuta kansije svoj udarac sa 20-tak metara oprobao Vukmarković.

Prvu pravu akciju poslije gola domaći su izveli u 84’ minutu kada je Karaklajić sjajnu započeo napad, proslijedio loptu do Igora Burzanovića, a ovaj poslije par driblinga kao na tacni poslužio mladog napadača i danas dvostrukog strijelca Miloševića (šesti u gol u šampionatu za potvrdu čelnog mjesta na listi strijelaca) za konačnih 2:0.

U ostalim utakmicama popodnenog programa Rudar – Lovćen i Zeta – Grbalj nije bilo golova.

Večeras od 20 sati pod Gricom igraju Budućnost i Petrovac, dok je derbi šeste prvenstvene runde OFK Titograd – Sutjeska na programu sjutra od 17 sati u Podgorici.

U domaćem šampionatu slijedi 15-to dnevna pauza, a utakmice sedmog kola igraju se 15.setembra zbog obaveza naše reprezentacije, a parovi su; Mornar – OFK Titograd, Grbalj – Budućnost, Sutjeska – Zeta, Lovćen – Iskra i Petrovac – Rudar.