Pobjeda Mladosti, Rudaru samo bod

by Mina | 02:04:2016 | 19:46:11

Fudbaleri Mladosti ostvarili su novu pobjedu, dok je Rudar osvojio samo bod u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Mladost pobijedila je u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Zetu 2:0, golovima Marka Šćepanovića u 54. i Ivana Vukovića u 75. minutu.
Mladost se zahvaljujući remiju Rudara i Iskre, koji su u Pljevljima igrali 0:0, učvrstila na čelnoj poziciji na tabeli i prednost u odnosu na drugoplasirani pljevaljski tim uvećala na deset bodova.

Budućnost je pod Goricom, golovima Marka Burzanovića u 28, Momčila Raspopovića u 30,
Radomira Đalovića u 62. i Denija Hočka u 90. minutu, savladala Lovćen 4:0 i ostvarila 12. pobjedu ove sezone.

Pobjednika nije bilo u duelu Sutjeske i Dečiće, koji su u Nikšiću, igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Igora Ćukovića u 25, a konačan rezultat postavio je Iljir Camaj u 56. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Bokelj, koji je u Kotoru savladao Grbalj 3:0.
 Do četvrtog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata, ukupno 12. ove sezone, došao je golovima Aleksandra Šćekića u 45, Dejana Đenića u 77. i Dejana Pepića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mladost je, nakon 24. kola, prva na tabeli sa 54 boda.

Rudar je drugi sa 44, Budućnost je osvojila 42, a bod manje četvrtoplasirani Bokelj.

Sutjeska je peta sa 37 bodova.

U narednom kolu, 9. aprila, sastaće se : Sutjeska - Mornar, Dečić - Bokelj, Grbalj - Budućnost, Lovćen - Rudar, Iskra - Mladost i Zeta - Petrovac.

Šćepanović povećao prednost

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 16 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 13, Boris Kopitović iz Petrovca upisao je 12, dok je dva manje postigao doskorašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač.

Fudbaler Sutjeske Dejan Zarubica strijelac je devet golova, njegov klupski drug Šaleta Kordić i Petar Vukčević iz Grblja postigli su po osam, dok su se po po sedam puta u listu strijelaca upisali Pjeter Ljuljđuraj (Dečić), Damir Kojašević (Mladost), Ivan Marković (Rudar) i Miloš Nikezić (Bokelj).

Golgeter Lovćena, Miloš Đalac, golman Rudara Miloš Radanović i Danko Kovačević iz Iskre postigli su po šest, a po jedan manje Bojan Kopitović (Grbalj) i Miljan Vlaisavljević (Zeta).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.