FK Hajduk pobijedio Arsenal i plasirao se u finale

by Ilija Kovačević | 20:04:2016 | 23:12:35

Arsenal – Hajduk : 2 – 3 (2-3)

Tivat, gradski stadion „Veliki park“, gledalaca oko 100.
Glavni sudija ; Mihailo Milošević (Cetinje), pomoćnici ; Filip Marković i Mario Vojvodić (Cetinje)
Strijelci ; Milović u 25' i Mršulja u 40' za Arsenal – Lukolić u 15', Miranović  u 17' i Radonjić u 44' minutu za Hajduk.
Žuti kartoni ; Vaslijević i Mršulja (Arsenal) – Davidović i Đukić (Hajduk)

Arsenal ; Popović, Đorđević, Krstović, Vasilijević, Šćepanović, Tomašević (Ličina), Mršulja (Vulević), Dedeić, Milović, Klikovac, Bubanja.

Hajduk ; Duraković, Abdijević, Davidović, Nikezić, Radonjić, Ma. Vujović, Lukolić, Miranović, Đukić, Demirović, Savić.

Fudbaleri Hajduka napravili su pravi podvig u Tivtu. U okviru polufinala Kupa FSCG za teritoriju Južne regije, Barani su pobijedili domaći Arsenal sa 3:2 i plasirali se u finale gdje ih 11. maja na glavnom terenu SRC „Topolica“ čeka gradski rival Sloga iz Starog Bara, koja je do finala eliminisala ulcinjski Otrant-Olimpik.

Prije samo par dana Tivćani su na „Topolici“ slavili čak sa 4:0, ali su se ovoga puta Barani revanširali punom mjerom. Ekipa Hajduka je voljom žrijeba do finala morala preko Sloge iz Radovića koju su eliminisali u gostima poslije penala 6:5 i današnjeg meča u Tivtu.

Plasmanom u finale, oba barska kluba su obezbijedila nastup u 1/16 finala fudbalskog Kupa Crne Gore narednog avgusta odnosno među 32 ekipe, pa će samo finale biti više revijalnog karaktera ali i prava svetkovina barskog fudbala, jer gradski okršaji Hajduka i Sloge su više od igre i fudbala.

photo ; Rajko Nikezić, trener Tomica Milanović i Vuk Miranović (Hajduk)

Fudbaleri Hajduka su golovima Joza Lukolića u 15' i kapitena Vuka Miranovića u 17' minutu poveli veoma rano sa 2:0, da bi domaći preko Milovića u 25' i Mršulje u 40 minutu poravnali. Konačan rezultat već u 44' minutu prvog poluvremena postavio je Miloš Radonjić.

Kulminaciju sezone imao je mladi igrač Mornara Jozo Lukolić koji na pozajmici igra za Hajduk, koji je svojim ozbiljnim i kvalitetnim partijama tokom cijele sezone, skrenuo pažnju fudbalske javnosti i predstavlja istinsko pojačanje za Hajduk. Prema svim ocjenama pored datog gola na meču u Tivtu, bio je i najbolji pojedinac u redovima Hajduka.

photo ; Jozo Lukolić, najbolji pojedinac Hajduka u Tivtu

Trijumf Hajduka i sjajan rezultat u Kupu dolazi u vrijeme najveće finansijske krize koja klub drma od postanka, pa današnji uspjeh dobija na značaju.