Fudbal

Mornar nadigrao Iskru u 28. kolu Telekom prve lige

by Mina | 30:04:2016 | 21:10:19


U derbiju začelja, fudbaleri Mornara su danas na Topolici u najboljoj igri Barana u proljećnoj sezoni porazili danilovgradsku Iskru 3:0, u okviru 28. kola Telekom prve fudbalske lige Crne Gore.

Dvostruki strijelac za Barane bio je Marko Đurović u 38 i 51 minutu, dok je pobjedu Barana potvrdio Nemanja Leverda u sudijskoj nadoknadi.
 
Fudbaleri Mladosti pobijedili su ekupu Dečića sa 2:0, a strijelci su bili Lakić u 43 i Raičević u 55 minutu.

Sutjeska je u gostima pobijedila Rudar sa 1:0, a jedini pogodak dao je Milovac u 81 minutu.

Zeta je pobijedila Lovćen sa 2:0, golovima Bjedova u 50 i Kukuličića u 61 minutu.

Petrovac i Grbalj igrali su neriješeno 1:1, a strelci sui bili Marković i Tučević.

U poslednjem meču ovog kola, fudbaleri Budućnosti pobijedili su ekipu Bokelja sa 4:2.

 
Rezultati 28. kola
 
Mornar – Iskra 3:0 (1:0)
Đurović 38, 51, Leverda 90+1
 
Mladost – Dečić 2:0 (1:0)
Lakić 43, Raičević 55.

Rudar – Sutjeska 0:1 (0:0)
Milovac 81.

Zeta – Lovćen 2:0 (0:0)
Bjedov 50, Kukuličić 61.
 
Petrovac – Grbalj 1:1 (0:1)
Marković 76 - Tučević 10.
 
Budućnost – Bokelj 4:2 (3:0)
 
Tabela
 
1       Mladost       28    19    4      5      47:21          61
2       Budućnost 28    16    6      6      44:17          54
3       Rudar          28    14    9      5      33:21          51
4       Bokelj         28    14    5      9      37:23          47
5       Sutjeska      28    12    7      9      37:28          43
6       Dečić           28    9      6      13    31:40          33
7       Grbalj          28    9      5      14    30:40          32
8       Zeta            28    8      7      13    30:37          31
9       Lovćen       28    7      8      13    26:33         29
10     Iskra           28    6      11    11    23:43          29
11     Petrovac     28    7      8      13    29:44         29
12     Mornar       28    6      6      16    25:45          24  
 

Parovi 29. kola koje se igra (07.05.2016) od 17 sati
 
Budućnost – Mornar
Bokelj – Rudar  
Sutjeska – Mladost     
Dečić – Petrovac
Grbalj – Zeta     
Lovćen – Iskra