Minimalan poraz fudbalera Mornara u Podgorici

by Mina | 07:05:2016 | 20:39:35

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici barski Mornar 1:0, u posljednjem meču 29. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je slavila golom Radomira Đalovića u 86. minutu i zaostatak za liderom šampionata, ekipom Mladosti, smanjila na četiri boda.

Vodeća Mladost doživjela je poraz u Nikšiću od Sutjeske, dok je Bokelj pobijedio Rudar u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost je u Nikšiću poražena od Sutjeske 2:1.

Lider šampionata poveo je golom Mirka Raičevića u 57. minutu.

Izjednačio je Šaleta Kordić u 74, a pobjedu domaćinu donio je Dejan Zarubica u 87. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao Rudar 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Dejan Đenić u 19. minutu.

Pobjedu u gostima upisao je Petrovac, koji je u Tuzima savladao Dečić 2:1.

Do tri boda i prekida serije od 12 utakmica bez pobjede došao je golovima Borisa Kopitovića u 31. i Šute Jobošija u 67. minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Pjeter Ljuljđuraj u 38. minutu.

Uspješna u gostima bila je i Zeta, koja je u Radanovićima, golovima Stevana Živkovića u 25. i 57. minutu, savladala Grbalj 2:1.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Zdravko Dragićević u 64. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Lovćena i Iskre, koji su na Cetinju igrali 2:2.

Domaćin je golovima Blaža Perutovića u 10. i Damira Ibrića u 53. minutu poveo 2:0.

Na 2:1 smanjio je Uroš Đuranović u 79, a konačan rezultat postavio je Darko Vučić u 87. minutu.

Rezultati 29. kola

Budućnost – Mornar 1:0 (Marković iz Mornara je dobio crveni karton u 84. minutu)
Đalović 86.

Sutjeska – Mladost 2:1 (0:0)
Zarubica 87, Kordić 74 - Raičević 57.

Bokelj – Rudar 1:0 (1:0)
Đenić 19.

Dečić – Petrovac 1:2 (1:1)
Ljuljđuraj 38 - Kopitović (penal) 31, Joboši 67.

Grbalj – Zeta 1:2 (0:1)
Dragićević 64 - Živković 25, 57.

Lovćen – Iskra 2:2 (1:0)
Perutović 10, Ibrić 53 - Đuranović 79, Vučić 87.

Tabela

1          Mladost          29       20       4         6         48:23    61
2          Budućnost      29       17       6         6         45:17     57
3          Rudar             29       14       9         6         33:22     51
4          Bokelj             29        15       5         9         38:23    50
5          Sutjeska         29        13       7         9         39:29    46
6          Zeta                29        9         7         13       32:38    34
7          Dečić              29        9         6         14       32:42    33
8          Grbalj             29        9         5         15       31:42    32
9          Petrovac         29       8         8         13       31:45    32
10        Lovćen           29        7         9         13       28:35    31
11        Iskra               29        6         12       11       25:45    30
12        Mornar          29        6         6         17       25:46    24

Vanredno 30. kolo igra se u srijedu (11.05.2016)

Mornar – Lovćen, srijeda u 17,00 sati stadion SRC “Topolica”