Otišao vjerovatno i poslednji prvoligaški “voz” za Mornar

by Nemanja Janković | 11:05:2016 | 19:25:13

Mornar – Lovćen 0:1 (0:0)

Bar. – Stadion: Topolica. Gledalaca: 300. Sudija Mileta Šćepanović (Podgorica) 6. Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) i Dimitrije Mrgunović (Podgorica). Strijelac: Tatar u 92. minutu (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Đurović, Tomašević (Mornar), Radunović, Ćuković, Pejaković, Radović (Lovćen). Crveni karton: Rajović (Mornar) u 89. minutu.

Mornar: Popović 7, Tomašević 6,5, Kacić 7, Vučinić 6, Šimura 6, Nikolić 7, Đurović 6, Ragipović 6,5, Gajević 6,5 (od 81. Ćosović -), Vukmarković 6 (od 71. Leverda -), Rajović 6,5.

Lovćen: Petković 6,5, Radunović 6, Ćuković 6, Tatar 7, Radović 6,5 (od 90. Rogošić -), Perutović 6, Vujanović 7, Marković 6 (od 57. Pejaković 6,5), Petrić 7, Ibrić 6 (od 57. Došljak 6,5), Flavio 7.

Mornaru je nakon poraza od Lovćena, sa “kreča” u sudijskoj nadoknadi otišao vjerovatno i poslednji prvoligaški “voz”. U sudaru dva tima duge tradicije i istorije, velikog međusobnog poštovanja nije bilo ni malo sentimentalnosti. Tabela i skori završetak regularnog dijela sezone su nametnuli takav pristup.

Mršavo prvo poluvrijeme donijelo je dilemu u 3.minutu. Nakon “projektila” Benjamina Kacića sa dvadeset metara lopta se od prečke odbila u teren, po ocjeni arbitara nije prešla gol liniju, a potom su uslijedili veliki prigovori domaćih igrača. U tom dijelu igre ostaće zabilježeni i pokušaji talentovanog Markovića glavom u 18.minutu za Lovćen, te napadača Mornara Jovana Vučinića iz voleja sredinom poluvremena.

“Ogromna tri boda za naš tim, a sa tim ciljem smo i doputovali u Bar. Po mom mišljenju mislim da smo zaslužili da ih osvojimo, jer smo imali zrelije prilike od rivala. Ništa još nije gotovo, ali sa ovom pobjedom sve je lakše”- rekao je mladi reprezentativac Luka Vujanović.

Nastavak je donio sadržajniji fudbal. Ofanzivno nastrojeniji Mornar, i Lovćen koji je šansu čekao iz kontre. Na otvaranju Vučinić glavom nakon ubacivanja Nikolića nije prevario golmana Cetinjana Petkovića. Deset minuta kasnije dvije velike šanse za Malovrazićevu ekipu. Udarac Perutovića sa ivice kaznenog prostora prošao je pored stative, a minut potom pokušaj glavom rezerviste Borisa Došljaka završio je na stativi. Domaćin je u finišu sve bacio na ofanzivu, pokušaji Gajevića i Ćosovića glavom nisu donijeli željeno vođstvo.

U 87. minutu već je bio viđen gol za goste. Dva pokušaja Vujanovića sa par metara zaustavio je sjajni golman Nemanja Popović, a potom i Došljaka u situaciji jedan na jedan. Momenat odluke dogodio se u 90 minutu. U šesnaestercu Barana srušen je mladi Miloš Pejaković, arbiter Šćepanović je, utisak je opravdano, pokazao na bijelu tačku a zbog prigovora Rajoviću i put u svlačionicu. Tri boda velika kao planina Lovćen ovjerio je sigurnim i preciznim udarcem sa “kreča” kapiten Vladan Vanja Tatar.

“ Ne bih sada komentarisao jesmo li već sada ispali iz lige. Vratiću se na analizu utakmice. Pitanje je jesu li gosti zasluženo stigli do sva tri boda, ali šta je tu je. Čestitam mojim momcima na borbi i zalaganju. Dok god postoji šansa mi ćemo vjerovati”- rekao je trener Mornara Zoran Mijović.

Iskra – Grbalj 1:3 (1:1)
G. Burzanović 30 - Zorica 19, Pavlović 69, Kopitović 81.

5          Sutjeska          30       14       7         9         41:29    49
6          Zeta                30        10       7         13       35:38    37
7          Grbalj             30        10       5         15       34:43    35
8          Lovćen           30        8         9         13       29:35    33
9          Dečić              30        9         6         15       32:45    33
10        Petrovac        30        8         8         14       31:47    32
11        Iskra               30        6        12        12      26:48     30
12        Mornar          30        6         6         18       25:47    24