Mornar drugoligaš, Iskra i Petrovac u baražu

by Mina | 29:05:2016 | 20:03:05

Fudbaleri barskog Mornara naredne sezone igraće u Drugoj ligi, dok će prvoligaški status u baražu pokušati da sačuvaju Iskra i Petrovac.

Mornar je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, u posljednjem, 33. kolu Telekom Prve lige, pobijedio Mladost 1:0, ali mu ta tri boda nijesu bili dovoljna da izbori opstanak. Odlučujući pogodak postigao je Marko Đurović u 39. minutu. Mladost je ranije obezbijedila šampionski trofej.

Iskra je u Kotoru, golom Miloša Kalezića u 55. minutu, savladala Bokelj 1:0 i kao desetoplasirana izborila baraž.

Petrovac je u Pljevljima igrao sa Rudarom neriješeno 1:1 i taj bod bio mu je dovoljan da izbjegne posljednje mjesto na tabeli i direktno ispadanje iz lige. Domaćin, koji je osigurao treće mjesto, poveo je golom Ivana Ivanovića u 28. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Nikola Bulatović u 62. minutu.

Budućnost je pod Goricom savladala Zetu 1:0 i sezonu završila kao drugoplasirana. Pitanje pobjednika riješio je Milan Vušurović u 72. minutu.

Ubjedljivu pobjedu pred svojim navijačima ostvarila je Sutjeska, koja je u Nikšiću savladala Lovćen 4:1. Cetinjski tim poveo je pogotkom Blaža Perutovića u 12. Minutu. Izjednačio je Zoran Milovac u 28, a pobjedu nikšićkom timu donio je Dejan Zarubica golovima u 38, 54. i 82. minutu.

Uspješan domaćin bio je i Dečić, koji je u Tuzima savladao Grbalj 3:1. Do pobjede došao je golovima Pjetera Ljuljđuraja u 14, Iljira Camaja u 56. i Dalibora Đukića u 71. minutu. Jedini pogodak za ekipu iz Radanovića postigao je Zdravko Dragićević u 62. minutu iz jedanaesterca.

Mladost je šampionat završila sa 67 bodova. Budućnost je druga sa 63, Rudar je osvojio 58, a dva manje Bokelj, koji je prvi put u klupskoj istoriji izborio plasman na evropsku scenu.

Mladost će nastupiti u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će kvalifikacije za Ligu Evrope igrati Budućnost, Rudar i Bokelj.

Naredne sezone u Drugoj ligi igraće Mornar, dok će prvoligaški status, kroz baraž, pokušati da sačuvaju Iskra i Petrovac.

Baraž mečevi na programu su 2. i 5. juna, a rival prvoligaškim ekipama biće drugoplasirana i trećeplasirana ekipa Druge lige.

Sutjeska - Lovćen 4:1
Milovac 25, Zarubica 38, 54, 81 - Perutović 12.

Dečić - Grbalj 3:1
Ljuljđuraj 14, Camaj 57, Đukić 71 - Dragićević 62. (penal)

Šćepanoviću Trofej Radija Crne Gore

Napadač Mladosti, Marko Šćepanović, sa 19 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 18, Dejan Zarubica iz Sutjeske upisao je 16, a Boris Kopitović iz Petrovca 13 golova.
Fudbaler Sutjeske, Šaleta Kordić, postigao je 11, nekadašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač bio je strijelac deset golova, a jednog manje Pjeter Ljuljđuraj iz Dečića.

Po osam pogodaka postigli Petar Vukčević (Grbalj), Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar), Dejan Đenić (Bokelj) i Blažo Perutović (Lovćen).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.

Šćepanoviću će trofej biti uručen na prigodnoj svečanosti u srijedu u Kući fudbala.