Rumunija : Kostel Pantilimon, Steliano Filip, Kozmin Moci, Ovidiu Hoban, Romario Benzar, Florin Andone (od 70. Gabriele Torže), Erik Bikfalvi (od 76. Adrian Popa), Bogdan Stanku (od 90. Klaudiu Kešeru), Dragoš Grigore, Kristian Sapunaru, Nikolae Stančiu.
Selektor: Krištof Daum.

Crna Gora : Mladen Božović, Nikola Vukčević, Žarko Tomašević, Marko Vešović (od 80. Damir Kojašević), Marko Bakić (od 62. Stefan Mugoša), Stevan Jovetić, Fatos Bećiraj (od 90. Nemanja Nikolić), Stefan Savić, Aleksandar Šćekić, Marko Simić, Adam Marušić.
Selektor: Ljubiša Tumbaković.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Klužu sa Rumunijom neriješeno 1:1, u utakmici prvog kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Domaćin je poveo golom Adriana Pope u 85. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stevan Jovetić u 87. minutu.

Šansu utakmice propustio je Nikolae Stanćiu, koji je u sedmom minutu sudijske nadoknade promašio jedanaesterac.

Crna Gora je do gola mogla i u petom minutu kada je Fatos Bećiraj, nakon odličnog dodavanja Marka Vešovića, bio sam ispred rumunskog golmana Kastela Pantilimona, ali nije uspio da ga savlada.

Šansu da domaćina dovede u vođstvo imao je Florin Andone u 21. minutu, ali je golman Mladen Božović bio siguran.

Božović je odlično intervenisao i u 62. minutu, nakon šuta Stanćiua iz slobodnog udarca i izbacio loptu u korner.

Rezervista Nemanja Nikolić u sudijskoj nadoknadi šutirao je sa 20 metara, ali je Pantilimon odbranio.

U ostalim duelima E grupe, Danska je u Kopenhagenu savladala Jermeniju 1:0, dok je duel Kazahstana i Poljske u Astani završen je neriješeno 2:2.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 8. oktobra u Podgorici, ugostiti Kazahstan.

Plasman na šampionat izboriće pobjednici devet kvalifikacionih grupa, dok će osam najboljih drugoplasiranih timova igrati baraž.