Lovćen u 1/16 finala bolji od Sloge iz Starog Bara

by Ilija Kovačević | 20:09:2016 | 16:42:11

Sloga Stari Bar – Lovćen 0:6 (0:4)

Bar ; Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 50.

Glavni sudija ; Nikola Cvijović (Budva), pomoćnici ; Milosav Dragović (Budva) i Goran Savićević (Bar).

Strijelci ; Joko Jabučanin u 16’ i 44', Dejan Pepić u 20’ i 64’, Marko Đurović u 36’ iz penala i Dejan Bogdanović u 84’ minutu.

Žuti kartoni ; Damir Divanović u 36’ I Dženan Dacić u 52’ minutu.

Sloga Stari Bar ; Asović, Novaković, Al, Bajramović, Divanović, Međedović, Grbović, Pajović, Vučetić, Ar. Bajramović, Kaplanović, Dacić. Još su u sastavu bili Beharović i Ramčević.

Lovćen ; V. Vujović, Ćuković, Bogdanović, Martinović, Pepić, Pejeković (Hiroaki od 65’), F. Vujović, Flamarion (Gonzalo od 46), Marković, Đurović (Bujiša od 58), Jabučanin.

Fudbaleri Lovćena plasirali su se u osmini finala Kupa Crne Gore. Lovćen je danas u Baru, u meču šesnaestine finala, savladao starobarsku Slogu 6:0 (4:0). Trećeligaš je odigrao i pružio otpor Cetinjanima koliko je u ovom trenutku mogao. Ipak, i pored očekivano ubjedljivog poraza bila je ovo istorijska utakmica za trećeligaša iz Bara koji postoji 90 i nešto godina.

Ostali mečevi prve runde Kupa Crne Gore biće odigrani sjutra.

Sastaće se : Bokelj – Mornar, Hajduk – Mladost, Bratstvo – Grbalj, Petrovac – Grafičar, Jedinstvo – Čelik, Ibar – Iskra, Jezero – Zeta, Sutjeska – Radnički, Igalo – Dečić, Petnjica – Kom, Brskovo – Gorštak, Otrant Olympic – Berane i Mladost Lješkopolje 1970 – Cetinje.

Sve utakmice počeće u 15 sati.

Na slici trener Ćalović i golman Asović koji je odbranio penal Đuroviću u 21' minutu

Prošlosezonski finalisti, Rudar i Budućnost, takmičenje će početi u osmini finala.

U šesnaestini finala igra se samo jedan meč, dok će u slučaju neriješenog rezultata nakon isteka 90 minuta igre biti izvođeni jedanaesterci.

Trofej brani Rudar, koji je u finalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Budućnost rezultatom 4:3.

Utakmica je u regularnom toku završena 0:0, a golova nije bilo ni nakon produžetaka.

Žrijeb za osminu finala biće obavljen u četvrtak 22. septembra u 13 sati u prostorijama FSCG.