Fudbaleri Mornara i dalje bez gola na Topolici

by Ilija Kovačević | 02:10:2016 | 19:26:00

Mornar – Ibar 0:0

Bar, stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 200.
Glavni sudija ; Miloše Bešović (Podogrica), pomoćnici ; Veselin Đuranović i Dejan Raković (Podgorica)
Žuti kartoni ; Čolaković, Brežanin, Maraš, Stojković i Radović (Mornar)

Mornar ; Popović, Bubanja, Trajkovik, Radović, Stojković, Maraš, Džanović, Merdović (Mališić od 85'), Leković, Brežanin, Čolaković (Kopitović).

Ibar ; Jelovac, Košuta (Ezaki od 87’), Šutković (Pepić od 46’), Hot, Tahirović, Kajević, Dacić, Kalač (Ćipranić od 65’), Poček, Šćepanović, Takemoto.

U jednom od interesantnijih mečeva devetog kola Druge fudbalske lige, ekipe Mornara i Ibra igrali su danas na Topolici bez golova.

Barani su na taj način nastavili sa neefikasnom igrom na svom stadionu gdje još uvijek nijesu postigli pogodak ove sezone. Protiv Otranta je bilo 0:1, Koma 0:4 i Jezera 0:1.

Poslije relativno mirnog prvog poluvremena, u nastavku su oba rivala zaigrala daleko angažovanije.

Gosti su prvi krenuli u ofanzivu koja je trajala skoro 20-tak minuta. Ipak, i pored neriješenog ishoda Barani su u finišu utakmice bili daleko konkretniji i bliži pobjedi.

Najbolju priliku imao je Ivan Maraš kada je u 84’ minutu sa 20 metara “opalio”, a lopta završila na prečki.

Prije toga “rezervista” Bojan Kopitović koji je ušao u 56’ minutu, unio je dosta živosti u redove Barana. U 75’ i 80’ minutu imao je dvije sjajne prilike, od kojih je ona prva bila kolosalna kada sa pet metera nije savladao Jelovca.

U 61’ minutu Trajkovik je sa 15 – tak metara pokušao glavom ali je loptu sa gol linije izbacio Košuta.

Lider šampionata, Otrant-Olimpik, pobijedio je u Ulcinju ekipu Berana 2:0, drugoplasirani Kom bio je ubjedljiv u duelu sa nikšićkim Čelikom i slavio 8:0, dok je Radnički u Beranama pobijedio Cetinje 1:0.

Igalo je u Plavu savladalo Jezero 1:0, dok je Bratstvo u Danilovgradu trijumfovalo u duelu sa Grafičarom rezultatom 2:1.

Otrant Olimpik je, nakon devetog kola, prvi na tabeli sa 21 bodom.

Kom je drugi sa 20, dok je trećeplasirani Radnički osvojio 17 bodova.