izvor ; MINA / FSCG | 08:10:2016 | 21:07:27

Gradski stadion, Podgorica
Gledalaca: 8.517

Sudija: Robert Šergenhofer (Austrija)

Strijelci
1:0 - Tomašević 24', 2:0 - Vukčević 59', 3:0 - Jovetić 64', 4:0 - Bećiraj 73', 5:0 - Savić 78'.

Žuti kartoni
Bećiraj - Crna Gora
Islamkan, Kislicin, Mukhutdinov - Kazahstan

CRNA GORA : Mladen Božović, Nikola Vukčević (od 68. Nemanja Nikolić), Žarko Tomašević, Marko Vešović, Stevan Jovetić, Fatos Bećiraj (od 76. Filip Raičević), Stefan Savić, Damir Kojašević, Aleksandar Šćekić (od 83. Marko Bakić), Marko Simić, Adam Marušić.

KAZAHSTAN : Stas Pokatilov, Sergej Malij, Aleksandr Kislicin, Islambek Kuat (od 76. Aškat Tagibergen), Almir Mukutdinov, Baujržan Islamkan (od 64. Serikžan Mužikov), Azat Nurgalijev, Dmitri Šomko, Sergej Kižničenko (od 85. Roman Murtazajev), Abzal Bejsebakov, Juri Logvinenko.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Kazahstana 5:0, u utakmici drugog kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

To je prvi trijumf crnogorske reprezentacije, nakon startnog remija u Kližu sa Rumunijom (1:1).

Kazahstan je doživio prvi poraz, nakon što je u prvom kolu u Astani igrao sa Poljskom 2:2.
Crnogorska reprezentacija povela je golom Žarka Tomaševića u 24. minutu, nakon centaršuta Stevana Jovetića.

Na 2:0 povisio je Nikola Vukčević, koji je iskoristio ubacivanje Damira Kojaševića i glavom savladao kazahstanskog golmana Stasa Pokatilova.

Jovetić je bio strijelac u 64, Fatos Bećiraj je u 73. prednost uvećao na 4:0, dok je konačan rezultat postavio Stefan savić u 78. minutu.

Tomašević je i u 17. minutu mogao da se upiše u listu strijelaca, kao i Jovetić u 41. minutu.

Isti igrač u 48. minutu imao je veliku šansu, nakon sjajne asistencije Vukčevića, ali je napadač Intera šutirao pored gola sa desetak metara.

U 58. minutu Juri Longvinenko šutirao je pored gola

Ubjedljivi u E grupi bili su i fudbaleri Rumunije, koji su u Jerevanu savladali Jermeniju 5:0.

Za 20 sati i 45 minuta zakazan je duel Poljske i Danske u Varšavi.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti u utorak u Kopenhagenu duelom sa Danskom.

Tumbaković ponosan na igrače

Selektor Ljubomir Tumbaković kazao je da je ponosan na igrače, navodeći da su protiv Kazahstana maksimalno ispoštovali ono što su radili na treninzima.

Crna Gora je večeras u Podgorici pobijedila Kazahstan 5:0, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Tumbaković je kazao da je posebno zadovoljan prvim poluvremenom.

"Prvo poluvrijeme je primjer kako bi trebala da igra Crna Gora. Više volim da se iz igre postižu golovi, to je moja filozofija fudbala, ali imamo jednu grupu igrača koja je interesantna kada su prekidi u pitanju. To je dobro kada igramo protiv tri centralna beka i dva bočna igrača koji su bili zatvoreni. Kada se ne može igrom, dobro je dobiti i prekidom", kazao je Tumbaković nakon meča.

On je, komentarišući narednog rivala, kazao da o Danskoj nijesu ni razmišljali, već da su bili fokusirani na Kazahstan.

"Već od večeras počinjemo pripreme za Dansku i pokušaćemo da i u Kopenhagenu ostvarimo što bolji rezultat", rekao je Tumbaković.

Duel Crne Gore i Danske na programu je u utorak u Kopenhagenu.