Velika pobjeda Crne Gore u Kopenhagenu

izvor ; MINA | 11:10:2016 | 21:45:57

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Kopenhagenu selekciju Danske 1:0 (1:0), u utakmici trećeg kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Crnogorski fudbaleri upisali su drugi trijumf, nakon što su u subotu savladali Kazahstan 5:0.

Upisali su i remi u Klužu sa Rumunijim 1:1.

Danska je doživjela drugi poraz, nakon što su u prošlom kolu izgubili od Poljske 3:2.

Imaju i startni trijumf protiv Jermenije 1:0.

Odlučujući pogodak, kojim je crnogorska selekcija preuzela prvo mjesto na tabeli, postigao je
Fatos Bećiraj.

On je u 32. minutu iskoristio odlično dodavanje Stevana Jovetića i savladao danskog golmana Kaspera Šmajhela.

U 13. minutu Jusuf Poulsen je glavom prebacio gol, a iznad gola završila je lopta i nakon šuta Kristijana Erinksena u 25. minutu.

Poulsen je i u 44. bio neprecizan, dok je štoper Andreas Kristiansen šutirao pored gola.

Danska je bila u prilici i u 52. minutu, Tomas Dilejni je, nakon efektnog driblinga, šutirao, ali je crnogorski golman Mladen Božović odbranio.

Božović je bio siguran i nakon šuta Viktora Fišera u 68, a priliku tri minuta kasnije imao je Dilejni, ali je šutirao pored gola.

Crnogorski golman bio je siguran i nakon udarca glavom Andreasa Korneliusa u 74. minutu i izbacio loptu u korner.

Posljendju priliku da izjednači rezultat imao je Kornelijus, ali je u 89.minutu pogodio prečku.

U ostalim mečevima E grupe, Kazahstan i Rumunija igrali su u Astani 0:0, dok je Poljska u Varšavi savladala Jermeniju 2:1.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 11. novembra duelom sa Jermenijom u Jerevanu.