Prva pobjeda FK Mornar pred svojim navijačima

by Ilija Kovačević | 15:10:2016 | 15:11:10

Mornar – Čelik 2:0 (2:0)

Bar ; stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 100.

Glavni sudija ; Marko Ivanović (Cetinje) – pomoćnici ; Željko Pavićević i Vasko Dragojević (Podgorica).

Strijelci ; Maraš u 5’ i Malešević u 26’ minutu.

Žuti karton ; Janjušević i Mirković (Čelik)

Mornar ; N. Popović, Bubanja, Radović, B. Popović, Malešević, Vlahović, Maraša, Džanović, Merodivć (od 78’ Mališić), Bušković ((od 46’  Perunović), Brežannin.

Čelik ; Delibašić, Šofranac, Vučić, Bakrač, Čolaković, Vlahović (od 77’ Osotjić), Zečević (od 52’ Janjušević), Videkanić, Jovović, Ćiraković (od 46’ Mirković), Marković.

Fudbaleri Mornara tek u 11. kolu upisali su prvu pobjedu pred svojim navijačima, četvrtu u šampionatu, uz četiri remija i tri poraza.

Barani su ovog popodneva na “Topolici” nadigrali nikšićki Čelik, poslije daleko bolje igre u prvih 45’ minuta, kada je i odlučen pobjednik.

Domaći su mrežu gostiju “načeli” veoma rano, već u petom minutu. Džanović je poslije odličnog prodora po desnoj strani centrirao, na pravom mjestu bio je Maraš za vođstvo plavih 1:0.

Barani su nastavili da diktiraju visok tempo koji gosti nijesu mogli pratiti, pa je u 26’ minutu već bilo 2:0 za Mornar. Drugi korner zaredom izveo je Merdović, “pogodio” u glavu Maleševića, koji je efektno savladao Delibašića.

Mogli su domaći u prvom poluvremenu do vrha napuniti mrežu gostiju. Izgledne prilike imali su Maraš u 20’ (oboren u kaznenom prostoru, domaći tražili penal), Merdović u 29’ kada je odlično šutirao lijevom nogom pored lijeve stative golmana gostiju i ponovo Luka Merdović u 43’ minutu snažno “opalio” poslije lijepe asistencije Ivana Maraša, ali je izblokirao neko iz odbrane Čelika, ali je ostao rezultat iz 26’ minuta utakmice.

U nastavku gosti su imali više od igre, ali nijesu ozbiljnije uspijevali da ugroze gol Barana.U 75’ minutu bilježimo još jedan efektan šut Denisa Džanovića kada je sa 18 metara oštro šutirao, a golman Čelika napravio lijepu paradu.

Danas su odigrane i ostale utakmice 11. kola Druge fudbalske lige Crne Gore

Fudbaleri Koma pobijedili su u podgoričkom naselju Stari aerodrom ulcinjski Otrant-Olimpik 2:1 i od rivala preuzeli čelnu poziciju na tabeli nakon 11. kola Druge crnogorske lige.

Rožajski Ibar je kao gost savladao Igalo 1:0, a minimaln trijumf upisali su i fudbaleri Cetinja koji su u Ulcinju trijumfovali u duelu sa Grafičarom 1:0.

Gradski derbi pripao je Radničkom, koji je savladao Berane 4:0, dok je Jezero u Plavu slavilo protiv Bratstva 4:1.

Kom je, nakon 11. kola i odigrane trećine prvenstva, prvi na tabeli sa 26 bodova.

Otrant Olimpik je drugi sa 24, dok je Ibar treći sa 21 bodom.

Na četvrtom mjestu je Radnički sa 20 bodova.