Još dva boda otišla iz Bara

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 06:11:2016 | 22:54:07

Mornar - Radnički 1:1 (0:1)

Bar ; Stadion SRC "Topolica". Gledalaca: oko 200.
Glavni sudija ; Dragan Mijušković (Nikšić). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Spuž), Nenad Živković (Podgorica).
Strijelci: B. Popović u 70. za Mornar – Ordinski u 43. za Radnički.
Žuti kartoni: Tmušić, Jeknić (Radnički).

Mornar : N. Popović, Trajkovik, Radović, B. Popović, Malešević, Maraš (od 80. Masoničić), Džanović, Merdović (od 68. Bušković), Brežanin (od 75. Stojković), Čolaković, Perunović.

Radnički : Raičević, Tmušić, Jeknić, Nišavić, Vulević, Šoškić, Ordinski, Kovačević (od 72. Barjaktarović), Vukićević, Bošković, Asanović (od 41. Jevgen).

Po lošim vremenskim uslovima (jak vjetar) Mornar i Radnički su u utakmici 14. kola Druge lige osvojili po bod.

Domaći su već u 3. minutu preko Čolakovića pogodili prečku, a u 37'. Džanović je bio u idealnoj prilici, ali je sa par metara pogodio Raičevića. Gosti koji su se predstavili u lijepom izdanju ovog popodneva, došli su u vođstvo u 43. minutu preko Ordinskog.

U drugom poluvremenu Barani su nastavili da napadaju gol Raičevića, ali Džanović, Maraš i Čolaković jednostavno nijesu uspjeli da loptu uguraju u mrežu gostiju.

Ipak, ono što napadačima Mornara nije pošlo za nogom, uspjelo je Božidaru Popoviću, koji je na 20’ minuta prije kraja pogodio za konačnih 1:1.

Do kraja utakmice gosti su probali iz “kontri” da ugroze Popovića, a na drugoj strani Malešević je u 85. minutu pogodio prečku gola Raičevića.

Fudbaleri Otrant Olimpika poraženi su u Plavu od Jezera 2:0, Ibar je u Rožajama savladao nikšićki Čelik 3:1, dok je Bratstvo kao gost slavilo protiv Berana 3:2.

Igalo je pred svojim navijačima pobijedilo Cetinje 4:0, dok utakmica između Grafičara i Koma nije odigrana jer domaćin nije obezbijedio uslove za njeno odigravanje.

Otrant Olimpik, Ibar i Kom sa utakmicom manje, nakon 14. kola, dijele prvo mjesto na tabeli sa po 30 bodova.

Na četvrtom mjestu je Radnički sa 24, dok je Mornar peti sa 20 bodova.

U 15. kolu, koje će biti odigrano 13. novembra, sastaće se : Kom – Mornar, Grafičar – Berane, Radnički – Jezero, Otrant-Olimpik – Igalo, Cetinje – Ibar i Čelik – Bratstvo.