Barski fudbalski drugoligaš “zimuje” na šestom mjestu

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 27:11:2016 | 15:33:01

Mornar - Berane 1:1 (1:1)

Bar ; Stadion SRC "Topolica". Gledalaca: oko 200.
Glavni sudija ; Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici : Dejan Raković (Podgorica), Marko Bulatović (Podgorica).
Strijelci: Maraš u 15. za Mornar, Gajić u 17. za Berane.
Žuti kartoni: Brežanin, Bubanja (Mornar), Gajić (Berane).

Mornar ; N. Popović, Bubanja, Trajkovik, B. Popović, Malešević, Maraš, Džanović, Merdović, Bušković (od 46. Stojković), Brežanin, Čolaković (od 60. Masoničić).

Berane ; Kastratović, Đurišić, Vojvodić (od 59. Balević), Kuremović, Talović, Isljami, Praščević, Gajić, Cimbaljević (od 32. Laban), Osmajić, Tmušić.

Na zatvaranju jesenje drugoligaške sezone, slabo izdanje domaćih. Od ekipe Mladena Vukićevića očekivala se pobjeda koja bi Barane dovela među četiri ekipe drugoligaške tabele. Nažalost, većina igrača Mornara je pokazala u ovom meču skromne mogućnosti. Gosti su igrali tvrdo, borbeno, i zasluženo su osvojili bod u jednom od derbija 17. kola Druge lige.

Domaći su poveli golom Maraša u 15. minutu, kada je jednu nabačenu loptu efektno poslao iza leđa Kastratovića. Samo dva minuta kasnije Gajić se našao između Božidara Popovića i Trajkovika, koji su bili neodlučni, i loptu poslao u nebranjeni dio gola Popovića.

Barani su stvorili par izglednih prilika preko Maraša u 30’, minutu, te u 55’. i 60’. kada je Merdović uputio jak udarac, ali su lopte završile pored stative.

Domaći su napadali, gosti se branili, i probali iz kontri da dođu do cijelog plijena. Prilika za tako nešto imali su u 75. preko Osmajića i 83. preko Gajića, ali su njihovi udarci bili nerpecizni. U finišu susreta domaći su imali dvije velike prilike, koje Maraš u 76’. i Masoničić u 92’ minutu nisu uspjeli da realizuju.

Lider šampionata, rožajski Ibar, igrao je danas u Beranama sa Radničkim 0:0. Rožajskom timu bod je bio dovoljan da jesenji dio šampionata završi na prvom mjestu.

Kom je pred svojim navijačima savladao Igalo 2:1 i učvrstio se na drugom mjestu.

Otrant Olimpik i Bratstvo igrali su u Ulcinju 1:1, dok je pobjedu u gostima upisao Čelik, koji je na Cetinju protiv istoimenog domaćeg tima slavio 1:0.

Slobodni su bili fudbaleri Jezera, nakon što je iz takmičennja isključen Grafičar.

Ibar je prvi dio šampionata završio sa 34 boda.

Bod manje ima drugoplasirani Kom, dok je Otrant Olimpik osvojio 25 bodova.

Na četvrtom i petom mjestu su Radnički i Jezero sa po 22 boda,dok je šesti Mornar sa 21 bodom.