Gradski fudbalski derbi završen bez pobjednika

by Ilija Kovačević | 27:11:2016 | 17:37:47

Hajduk – Sloga Stari Bar 2:2 (1:1)

Bar ; Pomoćni teren SRC „Topolica“. Gledalaca oko 50.
Glavni sudija ; Nikola Marković Cetinje. Pomoćnici ; Mario Vojvodić i Ilija Ivanović Cetinje.
Stijelci ; Nikola Marković u 6' i 75' minutu za Hajduk – Dženan Dacić u 20' i Jasmin Grbović u 65' minutu za Slogu.
Žuti karton ; Grbović (Sloga Stari Bar) u 65' minutu
Crveni karton ; Mirza Beharović (Sloga Stari Bar) u 35' minutu

Hajduk ; Drašković, Marković, Đurković, Nikezić, Davidović, Vujinović, Jovetić, Miranović, M. Vujović (Lemajić), Demirović, Savić.

Sloga Stari Bar ; Asović, Novaković, Perazić, Divanović, Međedović, Beharović, Živković (Đurović), Barjamović, Pajović, Grbović, Dacić.

Starobarani su u novom gradskom derbiju, u utakmici 14. kola Južne regije bili konkretniji, ali je na kraju završeno bez pobjednika 2:2.

Ekipa Sloge je i sa igračem manje pokazala više u ovom gradskom derbiju, a briljirali su iskusni Grbović i daleko najbolji na terenu 18-to godišnji Dženan Dacić koji je pored datog gola imao i tri sjajne asistencije u prvom dijelu kao i veliki broj lijepih akcija. Ipak, njegovi saigrači nijesu iskoristili takvu partiju Dacića i zbog toga što je na golu Hajduka odličan bio golman Mirko Drašković (četiri sjajne intervencije) uz dvostrukog strijelca na utakmici u redovima Hajduka, povratnika Nikolu Markovića, koji je danas najavio da bi mogao u budućnosti zamijeniti najboljeg strijelca u istoriji Hajduka i regije u zadnjih sedam godina, neprikosnovenog Mladena Đukića koji je zbog obaveza na poslu (pomorac) trenutno morao da odustane od fudbalske karijere.

U 15-tom jesenjem kolu kojim se završava jesenji dio sezone, starobarska Sloga u srijedu (13 sati) dočekuje budvanski Mogren, dok je Hajduk dan ranije (utorak u 11 sati) gost Arsenala u Tivtu. U ovom kolu slobodna je ekipa Sloge iz Radovića.

Arsenal je sa 30 bodova već osigurao titulu jesenjeg prvaka jer ima bolju gol razliku od drugoplasirane Sloge iz Radovića. Dva barska kluba su na začelju tabele.