Hladan "tuš" Igaljana na Topolici, Kom novi lider

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 12:03:2017 | 18:36:39

Mornar - Igalo 0:1 (0:0)

Bar ; SRC "Topolica". Gledalaca: oko 200.
Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica), Darko Ćurić (Podgorica).
Strijelac : Karadžić u 86. minutu.
Žuti kartoni: Malešević, Bogdanović (Mornar), Grbić, Karadžić (Igalo).

Mornar : Delibašić, Radović, Popović, Malešević, Vlahović, Kopitović, Džanović (od 82' Bušković), L.Merdović (od 73' Bogdanović), Brežanin, Vukmarković (od 68' B.Merdović) Kalačević.

Igalo : Vujović, Bigović ( od 90. Rašo), Bakrač, Đukanović, Simović, Grbić, Ilić (od 65 Takahaši), Đedović, Karadžić, Vukićević  (od 80 Ikedo), Vujović.

Fudbaleri Igala savladali su kao gosti domaći Mornar u Jadranskom drugoligaškom deerbiju, bukvalno na isteku regularnih 90' minuta.

Organizovanijom i otvorenijom igrom gosti su zasluženo slavili. Kao plodi strpljive igre Igala, čiji su igrači znali šta hoće i kako do toga da stignu, bio je gol Vladana Karadžića u 86. minutu.

Fudbaleri Koma pobijedili su danas u podgoričkom naselju Zlatica ekipu Bratstva 2:0 (0:0) i preuzeli čelnu poziciju nakon 19. kola Druge crnogorske lige.

Dosadašnji lider, rožajski Ibar, bio je slobodan u ovom kolu, dok je Jezero u Plavu savladalo Berane 2:1 (0:1).

Pobjede u gostima upisali su i fudbaleri Čelika i Cetinja.

Čelik je u Beranama pobijedio Radnički 1:0 (1:0), dok je Cetinje u Ulcinju trijumfovalo u duelu sa Otrant-Olimpikom rezultatom 2:0 (1:0).

Kom je, poslije 19. kola, prvi na tabeli sa 37 bodova.

Ibar je drugi sa 35 i ima devet više od trećeplasiranog Jezera.

Na četvrtom mjestu je Otrant-Olimpik sa 25, dok je peti Radnički sa 23 boda.

U 20. kolu sastaće se : Ibar – Mornar, Berane - Otrant-Olimpik, Cetinje - Radnički, Čelik - Kom i Igalo - Jezero.