Jovančov donio važne bodove Baranima u borbi za “baraž”

by Ilija Kovačević / foto Adi Karadjuzović | 23:04:2017 | 18:07:21

Mornar – Otrant Olimpik ; 2:0 (1:0)

Bar ; SRC "Topolica", gledalaca: oko 400.

Sudija : Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici : Dimitrije Mrgunović (Podgorica) i Marko Bulatović (Podgorica).

Strijelci : Jovančov u 6. i 83. minutu.

Žuti kartoni : B.Merdović, Malešević, Jovančov, Džanović i L.Merdović. (Mornar), A.Rudović (Otrant)

Mornar : Delibašić, Radović, Popović, Malešević, Džanović (od 64. Kopitović), L. Merdović (od 82 Bogdanović), Brežanin, B. Merdović, Jovančov (od 88 Bušković), Vukmarković, Kalačević.

Otrant : Mećikukić, Ramović, Redžović, Seniković, Muharemović, A. Rudović, Tašibana (od 60. Škrelja), Vujović (od 65 Matunović), Divanović, G. Rudović (od 46. Kodama), Mizokami.

U derbiju Juga, odnosno Druge fudbalske lige, fudbaleri barskog Mornara su ovog popodneva na “Topolici” u okviru 27. kola savladali ulcinjski Otrant-Olimpik sa 2:0.

Barani su preko dvostrukog strijelca, raspoloženog Dejana Jovančova, u najboljoj igri ove godine, savladali rivala u borbi za treće mjesto.

Dobra igra Barana obradovala je veliki broj navijača koji su se ovog popodneva u priličnom broju se okupili na stadionu u Baru, gdje navijači poslije dužeg vremena nijesu štedjeli dlanovi za lijepe poteze i golove.

U šestom minutu Jovančov je efektno iskoristio grešku u odbrani gostiju, i glavom loptu poslao u praznu mrežu. Ulcinjani su u 19. minutu bili u izglednoj prilici da izjednače preko Muharemovića, a domaći su uzvratili u 25. minutu preko Džanovića, koji je glavom loptu poslao preko prečke.

Barani su i u nastavku bili dominantniji tim, imali više od igre, ali su napadači domaćih bili neprecizni.

Ipak, rasni strijelac u redovima Mornara, Dejan Jovančov koji je danas podsjetio na svoje najbolje dane, je poslije asistenciju Kalačevića još jednom efektnim golom na sedam minuta prije kraja drugi put matirao Mećikukića.

Barane u naredna dva kola očekuju teški drugoligaški ispiti. Narednog vikenda gostuju ekipi Koma, dok nakon toga u 29. kolu dočekuju sastav Ibra.