Meč Druge fudbalske lige Mornar - Radnički prekinut u 31.minutu

by Ilija Kovačević / MINA / foto Adi Karadjuzović | 27:05:2017 | 18:53:15

Mornar - Radnički 6:1 (prekid u 31. minutu)

Bar ; Stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 100.
Sudija: Goran Ivanović (Nikšić). Pomoćnici : Blažo Bogdanović (Nikšić), Vladimir Kalezić (Danilovgrad).

Strijelci : Kalačević u 2. i 30., Radović u 7., Vukmarković u 15., Bogdanović u 18. i 24. minutu za Mornar, Raičević u 20. minutu za Radnički.

Mornar : Duraković, Radović, Popović, Malešević, Kopitović, Džanović, Bušković, Bogdanović, Radonjić, Vukmarković, Kalačević.

Radnički : Čukić, Rakonjac, Barjaktarević, Ralević, Delević, Pešić, Došljak, Raičević.

Na oproštaju od svojih navijača za sezonu 2016/17, fudbaleri Mornara su danas protiv Beranaca u okviru 33. kola Druge lige utakmicu završili mnogo prije kraja.

Razlog nesvakidašnji !

Gosti koji su se ranije oprostili od Druge lige, doputovali u Bar sa svega osam igrača pa je u 31' minutu zbog povrede utakmica prekinuta.

Do tog trenutka Barani su bili daleko nadmoćniji rival. U 31. minutu se povrijedio gostujući fudbaler Vuk Raičević koji i nakon ukazane ljekarske pomoći nije bio sposoban da nastavi meč, a kako Beranci nijesu imali rezervnih igrača, sudija Ivanović je označio kraj utakmice, shodno propozicijama.

Novi prvoligaš je ekipa Koma iz podgoričkog naselja Zlatica.

Kom je danas pred svojim navijačima, u posljednjem, 33. kolu Druge crnogorske lige, savladao Bratstvo 5:1 i kao prvoplasirani izborio viši rang.

Plasman u Prvu ligu kroz baraž pokušaće da izbore drugoplasirani Ibar i Otrant Olimpik, koji je šampionnat završio na trećem mjestu.

Otrant-Olimpik je u posljednjem kolu u Ulcinju savladao nikšićki Čelik 2:0, dok je Ibar bio slobodan.

Jezero i Igalo igrali su u Plavu neriješeno 1:1, dok je Berane pred svojim navijačima slavilo protiv Cetinja 4:1

Kom je šampionat završio sa 62 boda, dva dviše od drugoplasiranog Ibra.

Otrant Olimpik je treći sa 51, na četvrtom mjestu je Mornar sa 49, dok je peto Jezero sa 44 boda.

Iz lige su ispali Radnički i Bratstvo, dok je Grafičar ranije istupio iz takmičenja.

Rudar i Petrovac za opstanak protiv Ibra i Otranta

Fudbaleri Rudara i Petrovca u baražu za popunu Telekom Prve crnogorske lige igraće protiv rožajskog Ibra i Otrant-POlimpika iz Ulcinja.

Rudar će igrati protiv Otranta, dok će rival Petrovca biti rožajski Ibar.

Prema propozicijama, plasman u baraž izborili su osmi i deveti tim Telekom Prve i drugoplasirana i trećeplasirana ekipa Druge lige.

Uspješniji timovi iz baraž dvomeča naredne sezone takmičiće se u Telekom Prvoj ligi.