Četvrti remi fudbalera Mornara

by Ilija Kovačević | 30:08:2017 | 20:03:22

Mornar - Čelik 0:0

Bar ; Stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 150.
Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane), pomoćnici: Jovan Došljak (Berane), Marko Dević (Berane).
Žuti kartoni: Malešević, Radović (Mornar), Mučalica, Vujović (Čelik).

Mornar : Delibašić, Kalačević, Radović, Malešević, Ivanović, Jovančov, Pajović, Nikolić (od 64. Vujović), Cimbaljević (od 46. Džanović), Kosović (od 46. Kalezić), Vukmarković.

Čelik : Đurđević, Đurović, Mučalica, Globarević (od 67. Damjanović), Čvorović, Popović, Višnjić, Đurković, Stanjević (od 57. Lončar), Vujović, Jakovljević (od 84. Šunjević).

Barani su nastavili po starom ove sezone. I ćetvrti put u četiri kola, nijesu postigli gol, ali je i mreža Delibašića ostala netaknuta.

Ipak, bilo je ovo još jedno slabo izdanje Mornara na "Topolici".

U takvoj igri Barani su ipak stvorili par izglednih prilika, iz kojih je teže bilo promašiti gol nego pogoditi mrežu.

U 2. minutu Jovan Pajović je bio u prilici da pogodi mrežu gostiju, ali je svakako šansu utakmice propustio fudbaler Čelika Matija Stanjević u 10’ minutu, ali se u stopostotnoj prilici nije snašao, odnosno maestralno je odbranio golman Mornara Nikola Delibašić.

Nakon prilike Nikšićana, ređale su se akcije i prilike domaćih. Filip Kalačević u 18’, Pajović u 27’., dok je Nino Vukmarković u 40’. pogodio okvir gola, odnosno prečku,

I gosti su imali svoje lijepe prilike u ovom periodu. Nikola Globarević i Dragan Đurović su bili u šansama, ali je Delibašić još jednom izašao kao pobjednik.

U drugom dijelu domaći su imali jalovu terensku inicijativu, stvorili par izglednih prilika, a kapiten Jovančov je u 52. i 77. minutu bio neprecizan.

Gosti su sa druge strane u nastavku „čekali“ domaćina uglavnom na kontre i u par navrata opasno priprijetili, pa je duel na kraju ipak, završen najpravednijim ishodom, podjelom plijena.

Ostali rezultati 4. kola ;  Ibar – Lovćen 0:0, Cetinje – Jedinstvo 0:1, Mladost Lješkopolje – Jezero 3:2 i Igalo – Otrant-Olimpik 1:2.

U posljednjem meču ovog kola, Bokelj je u Pljevljima savladao Berane 2:0.