Fudbaleri Mornara sve bliži vrhu Druge lige

by Ilija Kovačević | 23:09:2017 | 18:11:34

Berane – Mornar :1:3 (0:1)

Rožaje, stadion Bandžovo brdo, gledalaca oko 300.
Glavni sudija ; Vladimir Bjelica (Nikšić), pomoćnici ; Veselin Radunović i Goran Šućur (svi iz Nikšića)

Strijelci ; Ivan Asanović u 61' minutu za Berane - Dejan Jovančov u 43', Denis Džanović u 71' i Luka Merdović u 90+3' minutu za Mornar

Žuti karton ; Đurišić i Vulević (Berane) – Ivanović i Bubanja (Mornar)

Berane ; Kastratović, Osmajić (Ne. Tmušić od 82'), Bošković, Raković, Ni. Tmušić, Šoškić, Đurišić, Vukićević (Lekić od 61'), Asanović (Sasaki od 78'), Vulević, Suzuki.

Mornar ; Delibašić, Kalezić, Ivanović (L. Merdović od 91+1), Vukmarković, Pajović, Malešević, Jovančov, Radović, Džanović, Bubanja (Kosović od 77'), Kalačević (Nikolić od 69').

U derbiju osmog kola Druge lige, fudbaleri Mornara su danas u Rožajama savladali ekpu Berana sa 3:1.

Barane je u finišu prvog poluvremena (43' minut) u vođstvo doveo Dejan Jovančov, da bi domaći početkom drugog dijela preko Ivana Asanovića (61' minut) poravnao rezultat. To je bio i prvi gol koji su Barani primili u dosadašnjem dijelu šampinata Druge lige, odnosno poslije 691 minuta.

Bolju igru Barani su krunisali sa dva gola u poslednjih 20-tak minuta meča.

Najprije je Džanović u 71' minutu doveo svoj tim do nove prednosti, da bi konačan rezultat samo što je ušao u igru, postavio Luka Merdović u 90+3 minutu.

Sa utakmicom više, ekipa Mornara je trenutno druga na tabeli sa 14 bodova (3 pobjede, pet remija, bez poraza).

U narednom devetom kolu 1. oktobra fudbaleri mornara pred svojim navijačima igraju protiv Igala.

Ostale utakmice osmog kola, na rasporedu su u nedjelju.

Parovi su ; Igalo – Cetinje, Mladost Lješkopolje 1970 – Bokelj, Ibar – Jedinstvo, Lovćen – Čelik, Jezero - Otrant-Olympic.