„Kanonada“ na Topolici, Mornar u 1/4 finalu Kupa

by Ilija Kovačević | 27:09:2017 | 20:10:21

Mornar - Dečić 4:3 (1:2)

Bar ; Stadion SRC „Topolica“, gledalaca: oko 300.
Sudija: Miloš Nedić (Berane), pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica), Dejan Pavićević (Podgorica).

Strijelci: Kalačević u 4. i 48. minutu, Džanović u 64. Racković (autogol) u 90. za Mornar – Racković u 11. jedanaesterac, Nestorović u 13., Gardašević u 72. minutu za Dečić.

Žuti kartoni: Radović (Mornar), Nestorović (Dečić).

Mornar : Delibašić, Kalačević (od 81. Lalošević), Radović, Malešević, Ivanović (od 65. Nikolić), Jovančov, Džanović (od 75. Merdović), Pajović, Kalezić, Kosović, Vukmarković.

Dečić : Radović, Krkanović, Kosović (od 70. Ujkaj), Prebiračević, Vlahović, Camaj, Nestorović, Racković, Klikovac, Golubović (od 60. Golović), Vulaj (od 53 Gardašević).

Fudbaleri Mornara i drugi put za 15 dana savladali su prvoligaša iz Tuzi i plasirali se u 1/4 finale fudbalskog Kupa Crne Gore. Sjajna fudbalska predstava, sedam efektnih golova.

Reviju golova je otvorio Kalačević u 4' minutu, da bi gosti izjednačili iz jedanaestrca, a sa bijele tačke strijelac je bio Racković u 11' minutu. Dva minuta kasnije gosti su poveli golom Nestorovića i sa prednošću od 2:1, Tuzani su otišli na odmor.

Početkom drugog poluvremena drugim golom Kalačevića Barani su poravnali za 2:2.

Veliku priliku Tuzani su imali Camaja u 65. minutu, ali je Delibašić sjajno intervenisao.

Barani se nijesu zadovoljavali neriješenim rezultatom, konstantno su atakovali na gol Tuzana i jednu od tih akcija realizovao je Džanović u 64. minutu za novo vođstvo domaćih 3:2.

Tuzani se nijesu predavali pa je „adut sa klupe“, ekipe Dečića, Gardašević izjednačio rezultat na 3:3. Igao se 72. minut.

Još jednu veliku priliku propustio je napadač gostiju Camaj, koji u 80. minutu nije uspio da pogodi mrežu Barana.

Ipak, hrabra i kvalitetna igra Barana krunisana je u 90. minuta nakon odlične akcije Baća Nikolića, koji je loptu ubacio pred gol Tuzana, a poslije velike gužve, Racković je po drugi put pogodio mrežu, ali svoju, za konačnih Mornar – Dečić 4:3.

Favoriti u Kup takmičenju prošli su bez problema. Fudbaleri Budućnosti i Mladosti, pobjedama i u revanšu, plasirali su se u četvrtfinale.

Budućnost je u Danilovgradu, u revanš meču osmine finala, savladala Iskru 2:0, istim rezultatom kojim je slavila i pred svojim navijačima (2:0).

Mladost je u Golubovcima protiv Zete trijumfovala 2:1, nakon što je u prvom duelu pobijedila 4:0.

Plasman među osam najboljih još su izborili Grbalj, Lovćen, Igalo i Ibar.

Bokelj i Grbalj igrali su u Kotoru 0:0, nakon što je prvi duel u Radanovićima pripao domaćinu 2:1.

Lovćen je u Plavu savladao Berane 2:1 i zahvaljujući većem broju datih golova u gostima izborio četvrtfinale. Berane je na Cetinju slavilo 1:0.

Igalo je i u revanšu pobijedilo Crvenu stijenu 5:1, nakon što je u Podgorici trijumfovalo 1:0.

Ibar je u Rožajama izgubio od Otrant-Olimpika 1:0, ali je plasman među osam najboljih izborio zahvaljujući trijumfu u Ulcinju od 2:0.

Plasman u četvrtfinale juče su izborili fudbaleri Sutjeske, koji su u revanšu na svom stadionu pobijedili pljevaljski Rudar 4:0.

Prva utakmica u Pljevljima završena je 0:0.