Fudbaleri Mornara zasjeli na čelo drugoligaške tabele

izvor ; Dan.co.me & FSCG | 03:10:2017 | 18:38:15

Mornar – Igalo 3:1 (2:1)

Bar ; stadion SRC "Topolica", gledalaca: oko 300.
Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica), Vojin Ostojić (Podgorica).

Strijelci: Merdović u 14. i 37. minutu, Ivanović u 50. za Mornar, Takasahi u 28. za
Igalo.

Žuti kartoni: Kalačević (Mornar).

Mornar : Delibašić, Kalačević, Radović, Malešević, Ivanović (od 87. Leković), Merdović (od 74. Džanović), Jovančov, Pajović, Kalezić, Kosović, Vukmarković.

Igalo : Bjelica, Batuta (od 75. Bigović), Đukanović, Simović, Karadžić, Takasahi, Takemoto, Gugić (od 46. Bakrač ), Kopitović, Kajević, Vučić (od 59. Ilić ).

Još jedna dobra igra fudbalera Mornara i zaslužena pobjeda protiv solidne ekipe Igala.

Ono što posebno raduje jeste da su se ovoga puta ponovo čuli aplauzi na "Topolici".

Uvodnih 15 minuta nisu bili na nivou koji se očekivao od Barana, ali ostatak meča pripao je ekipi Rada Vešovića.

Domaći su poveli već u 14. minutu. Merdović je sjajno reagovao na pas Kalačevića i zatresao mrežu golmana Bjelice. Odličnu priliku da duplira rezultat imao je Ivanović u 27. minutu.

U 28. minutu gosti su izjednačili, pogriješio je Malešević, pa Japancu Takasahiju nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu.

Nakon sjajne akcije domaćih igrača u kojoj su učestvovali gotovo svi napadači, a poslednji asistirao Vukmarković, Merdović je u 37. minutu ponovo savladao Bjelicu. U finišu prvog poluvremena izgledne prilike nisu iskoristili Merdović u 41. i Ivanović u 44. minutu.

Domaći su nastavili napadački da igraju i u drugih 45 minuta, i već u 50. minutu Ivanović je pogodio mrežu Bjelice na pas Kalačevića, za vođstvo od 3:1.

Do kraja utakmice neprecizni su bili Kosović u 56. Ivanović u 75. i Džanović u 88. minutu.

Sa granitnom odbranom (samo dva primljena gola u devet kola) Mornar je od ove prvenstvene runde lider drugoligaške tabele.

Za nedjelju dana Barane očekuje možda i derbi prvog dijela sezone, biće gosti lješkopljske Mladosti koja ima isti broj bodova.