Košarka

Juniorska košarkaška liga: Primorje nadigralo Mornar

izvor; Košarka.me | 17:02:2018 | 13:50:21

Primorje – Mornar 90:78 (25:22, 22:13, 19:17, 24:26)

Primorje: Radojković 37, Konjević 2, Gardašević 12, Danilović 26, Ćurić 9, Prga 3, Spaić 1.

Mornar: Kostić 31, Cenović 7, Marljukić 9, Karamanaga 21, Tomašević 2, Vesković 6, Šuša 1, Milošević 1.

Košarkaši Primorja savladali su na svom parketu ekipu Mornara u meču 19. kola Prve juniorske lige Crne Gore, rezultatom 90:78.

Novljani su na odmoru imali 12 poena prednosti (47:35), a po završetku treće dionice bili je jasno da su dva boda osuđena na ostanak u Boki (66:52).

U posljednjih 10 minuta Barani nisu uspjeli da priprijete domaćinu, koji su slavili rezultatom 90:78.

Ponovo je u timu pobjednika blistao Radojković, autor 37 poena, a pratili su ga Danilović sa 26 i Gardašević sa 12 koševa.

U timu iz Bara izdvojili su se Kostić sa 31 i Karamanaga sa 21 poenom.
 
Tabela:

1. Sutjeska           18 15-3  33
2. Budućnost        16 16-0  32
3. Lovćen             18 13-5  31
4. St. centar          18 12-6  30
5. Mornar            16 11-5  27
6. Junior               17 10-7  27
7. Primorje           17 10-7  27
8. Anagastum       18 6-12  24
9. Ulcinj               18 5-13  23
10. Jedinstvo        17 5-12  22
11. Pljevlja           18 4-14  22
12. Centar            15 7-8    22
13. Ibar                15 6-9    21
14. Danilovgrad   16 4-12  20
15. Teodo             17 3-14  20

20. kolo:
 
MORNAR – ULCINJ, subota 17. 02. 2018. godine 11:30 OŠ „Anto Đedović“, Bar
Sudije: D. Šanjević, I. Kostić, B. Popović                

TEODO – PRIMORJE 1945, subota 17. 02. 2018. godine 14:00 SC ŽUPA, Tivat
Sudije: M. Lakićević, N. Fulurija, M. Kuvelja                 

JEDINSTVO – CENTAR, subota 17. 02. 2018. godine 17:00 SC NIKOLJAC, Bijelo Polje
Sudije: B. Raičević, D. Popović, S. Babić               

KK JUNIOR – KK ANAGASTUM, subota 17. 02. 2018. godine 18:30 OŠ „21. Maj“, Podgorica
Sudije: N. Popović, E. Kajević, S. Kuburović                       

IBAR – STUDENTSKI CENTAR, ponedeljak 19. 02. 2018. godine 14:00 Dvorana na Bandžovom brdu, Rožaje
Sudije: K. Gušmirović, B. Šćekić, N. Debeljević     

SUTJESKA – BUDUĆNOST VOLI, utorak 20. 02. 2018. godine 19:30 Ekonomska škola, Nikšić
Sudije: M. Lučić, I. Radinović, N. Orbović           

LOVĆEN 1947 – DANILOVGRAD, utorak 20. 02. 2018. godine 20:00 SC LOVĆEN, Cetinje
Sudije: K. Bajrović, M. Grujić, M. Gardašević         

PLJEVLJA – su slobodna