by I.K. & KSCG / foto Miki Bijedić | 26:05:2018 | 20:57:21

Mornar – Budućnost Voli 93:85 (18:23, 26:24, 27:18, 22:20)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.500.
Sudije: Vojinović (Nikšić), Šundić, Savović (Podgorica).

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 18, Nidam 41, Mijović, Pavić 2, Vujošević 1, Rejli-Ross 13, Vranješ, Bakić, Luković 13.

Budućnost Voli: Ivanović 19, Slavković, Su. Šehović 3, Barović 7, Se. Šehović 4, Starovlah, Gordić 14, Ilić 4, Z. Nikolić 4, Gibson 6, Lendri 9, D. Nikolić 15.

Košarkaši Mornara bili su bolji od Budućnosti Voli i u drugom meču finala plej ofa domaćeg šampionata.

Barani su pred svojim navijačima večeras slavili 93:85 pa su tako stigli na samo jednu pobjedu od titule. Treći meč igra se u Podgorici u ponedjeljak veče od 20 sati i 15 minuta.

Budućnost je za razliku od prvog meča bolje ušla u susret, imala je i devet poena prednosti u prvoj četvrtini nakon serije 11:0 u sedmom minutu bilo je 9:16. Međutim kad saigrači nijesu uspijevali ništa da pogode Nidam je sam držao Mornar u igri i nije dozvolio rivalu da se odlijepi.

Barani su u 14. minutu gubili 23:32, a onda je Nidam serijom poena, smanjio zaostatak na minus 2, 32:34. Najbolji igrač Barana je do odmora dao 24 poena i pogodio pet trojki, a Budućnost je imala prednost od 47:44 poslije 20 minuta uz 10 poena Ivanovića i devet Danila Nikolića.

Mornar je u trećoj četvrtini dobio još dva raspoložena šutera. Mićović i Rejli-Ros su se priključili Nidamu, pa je barski sastav preokrenuo rezultat i u posljednjem minutu trećeg perioda imao i osam poena viška.

Budućnost se ipak brzo vratila. Posljednju četvrtinu otvorila je agresivnom odbranom i uz osam vezanih poena Ilića i Zorana Nikolića stigli su do 75:76.

Odgovorio je Mornar serijom 9:0 kojom je praktično prelomio meč pošto je na dva ipo minuta prije kraja bilo 84:76. Smanjio je trojkom Danilo Nikolić, ali je Nidam odgovorio i rutinski je domaćin priveo meč kraju.

Nidam je meč završio sa sa 41 poenom. Istakao se i Strahinja Mićović sa 18, dok su po 13 poena ubacili Brendis Rejli-Ros i Uroš Luković.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 19, Danilo Nikolić je dodao 15, a Nemanja Gordić 11 poena.

Naredna utakmica biće odigrana u ponedjeljak u Podgorici. U finalu plej-ofa igra se na tri dobijena meča.