Voler vodio Barane do drugog trijumfa u ABA ligi

izvor ; MINA & ABA liga / foto KK Zadar / video ABA liga | 21:10:2018 | 21:08:41

Zadar – Mornar: 83 – 93 (18:27, 29:16, 20:18 i 26:22)

Zadar; Dvorana “Krešimir Ćosić”, gledalaca 3.000
Sudije; Matej Boltauzer (Slovenija), Dragan Porobić i Dragan Kralj (Bosna i Hercegovina)

Zadar; Grant 22, Bašić 3, Marić, Magarity 10, Krajina 2, Vuković 9, Brzoja, Špralja, Tomas, Little 18, Božić 19, Planinić.

Mornar; Carrington 2, Koenig 12, Mijović, Mugoša, Pavić 8, Vujošević, Pavićević, Waller 19, Vranješ 14, Mornar 10, Rebić 16, Luković 12.

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Zadru istoimeni hrvatski tim 93:83 u utakmici četvrtog kola ABA lige.

To je drugi uzastopni trijumf barskog tima, nakon dva startna poraza od Olimpije i Krke.

Upisao je i pobjedu pred svojim navijačima protiv Partizana.

Mornar je do pobjede vodio Antabija Voler sa 19, Nikola Rebić dodao je 16, a Nemanja Vranješ 14 poena.

U ekipi Zadra najbolji je bio Maklom Grant sa 23 poena.

Mihailo Pavićević, trener Mornara:
“Kao i uvijek kada gostujemo u Zadru, imali smo specifičan osjećaj. Zadovoljstvo je igrati ovdje. Kada ulazite u dvoranu koja nosi ime Krešimira Ćosića ne možete ostati mirni. Pokušao sam to objasniti i svojim igračima kako bih ih dodatno motivisao. Zahvalio bih se domaćinu, kao i navijačima Zadra koji nas korektno dočekuju te se nadam da ćemo im na isti način vratiti u Baru. Slabije smo ušli u utakmicu, ali je u drugoj četvrtini Antabia Waller preuzeo sve u svoje ruke i odigrao fantastičnu utakmicu. U nastavku smo znali tačno što hoćemo i kako napadati te koristiti njihovu odbranu pika. Luković je zatvorio reket. Momci su odigrali sjajno i ja im čestitam na pobjedi.”

Aleš Pipan, trener Zadra:
“Silno smo željeli pobijediti, ali nismo u tome uspjeli. Imali smo dobar početak i loš nastavak. Prvu smo četvrtinu dobro kontrolisali njihove šutere koji su ekstra egzekutori. Kasnije su počeli pogađati, a mi smo počeli biti pospani. Počeli su skakati što su iskoristili. U drugom smo poluvremenu dva puta došli na tri razlike, ali oni su svaku našu grešku kaznili s trojkom, kontrom i polukontrom. Ovo je naš prvi kiks i tužni smo.”

Mornar će u narednom kolu, u nedjelju 28. oktobra od 21,00 sat, biti domaćin Mega Bemaksu.

3. Petrol Olimpija            4        2        2        334:310      24      6
4. Partizan NIS               4        2        2        339:340      -1       6
5. Mornar                       4        2        2        332:344      -12    6
6. Krka                           4        2        2        290:318      -28     6
7. Budućnost VOLI        3        2        1        242:229      13      5
8. Cedevita                    4        1        3        340:345      -5       5
9. FMP                           3        2        1        253:263      -10     5
10. Cibona                     4        1        3        318:332      -14     5
11. Igokea                      4        1        3        318:345      -27     5
12. Zadar                       4        0        4        335:378      -43    4