Košarkaši Mornara prekinuli negativan niz u Železniku

by Ilija Kovačević / foto KK FMP | 08:12:2018 | 22:22:38

FMP – Mornar: 82:84 (14:23, 15:18, 24:23, 29:20)

Beograd; Dvorana u Železniku, gledalaca 970
Sudije; Saša Pukl (Slovenija, Tomislav Hordov (Hrvatska), Ivan Stefanović (Srbija)

FMP; Rebec14, Reath 7, Paunović, Uskoković 1, Jeremić 18, Momirov 5, Apić 24, Pot 8, Bursać 4, Šešlija, Washington 1, Đorđević.

Mornar; Mićović 10, Mijović 7, Drenovac 15, Pavić, Vujošević, Pavićević, Waller, Sane 8, Vranješ 19, Rebić 16, Luković 9.

Pauza u šampionatu je dobro korsitila Baranima koji su poslije pet uzastopnih poraza upisali tirjumf. U okviru 10. kola ABA lige košarkaši Mornara su večeras pobijedili FMP u Železniku poslije velike drame 84:82.

Poslije “egala” u prvom dijelu uvodne četvrtine, gosti su od petog minuta poenima Lukovića proekrenuli (11:12) i prednost sačuvali do kraja utakmice.

Barani su na kraju prvog poluvremena imali “plus 12” (29:41), sredinom trećeg perioda i maksimalnih 14 razlike (36:50), ali bi se domaći po nekom pravilu zahvaljujući gostima, uvijek vraćali u život.

Nakon trojke Vranješa na minut i 42 sekunde prije kraja meča Barani su imali osam razlike 68:76, da bi popularne “limenke” preko Jeremića, Rebeca, Pota, Momirova i Apića, uspjeli da na 19 sekundi prije kraja dođu na pola koša zaostatka 80:81.

Poslije tri poena Vranješa sa linije slobodnih gosti su ipak zadržali prednost 82:84. Ostalo je bilo još šest sekundi ali su domaći smušeno odigrali poslednji napad a pas Nedeljkovića je otišao u ruke igračima Mornara za treći uspjeh Barana u ABA ligi.

Sjajne role su večeras imali Vranješ sa 19, Rebić sa 16 i Drenovac sa 15 poena, dok je Luković uz šest skokova upisao I 9 poena.

U domaćem timu Apića je upisao 24 poena, Jeremić 18, a Rebec 14 koševa.

Barani u narednom kolu pred svojim navijačima igraju sa Cedevitom.

Mihailo Pavićević, trener Mornara bio je zadovoljan osvajanjem novih bodova;
"Želim prije svega da se zahvalim domaćinu na sportskoj i korektonoj atmosferi. Želim da čestitam svojim igračima i za nas je ovo veoma značajna pobjeda. Sam pogled na tabelu dovoljno govori, da moramo da se vadimo. Dobro smo iskoristili pauzu i rekao sam igračima da nema čega da se plaše kad dobro rade."

Vladimir Jovanović, trener FMP kazao je da je njegov tim odigao jednu od najlošijih utakmica u dosadašnjem toku takmičenja;
"Mislim da je ekipa Mornara zasluženo pobijedila, čestitam im na pobjedi. Mislim, da je ovo bila jedna od naših najlošijih utakmica prije svega u prvom poluvremenu. Previše smo bili nervozni i previše smo gluposti pravili. Treba da dignemo glavu i što prije krenemo naprijed."