Memorijal "Lj. Jovanović": Budućnost nadigrala Mornar

izvor; FOS Media / foto Adi Karadjuzović | 22:12:2018 | 14:12:48

Košarkaši Budućnosti lako i ubjedljivo savladali su Mornar u drugom polufinalu 6. Memorijala "Ljubo Jovanović". Izabranici Petra Mijovića slavili su sa 95:64.

Juniori Budućnosti pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu koje su dobili sa visokih 55:28. "Plavi" nijesu popuštali ni u nastavku pa su na kraju ostvarili trijumf od 31 razlike (95:64).

Najefikasniji kod Podgoričana bio je Vujisić sa 18 poena, Žugić je postigao 16, Radunović 13, dok su po 11 imali Marinović i Kartalović.

Kod Mornara po 15 poena ubacili su Živanović i Dragojević, 10 je imao Šušter.

Ostali strijelci:
Budućnost: Karadžić 2, Mehić 4, Papić 4, Pajović 2, Radusinović 7, Vujičić 6.
Mornar: Popović 7, Milašinović 2, Vesković 6, Cenović 8, Drobnjak 1.

*    *    *

Memorijal "Ljubo Jovanović": Bojičić košem 12 sekundi prije kraja odveo Sutjesku u finale

Košarkaši Sutjeske pobijedili su Lovćen 79:77 u prvom polufinalu 6. po redu Memorijala "Ljubo Jovanović" čiji je domaćin Podgorica.

Juniori Lovćena bolje su otvorili meč i već nakon 10 minuta imali su dvocifrenu prednost (16:26). Cetinjani su nastavili u istom ritmu pa su na odmor pošli sa plusom od 12 poena (33:45).

Sutjeska se trgla u drugom poluvremena i iz minuta u minut topila je zalihu cetinjskog sastava. U samo finišu meča pri neriješenom rezultatu, igrač Sutjeske Nikola Bojičić pogodio je za 79:77 donijevši svojoj ekipi pobjedu i finale.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Milović sa 27 poena, 14 je postigao "match-winner" Bojičić, 10 je imao Vuk Vuković.

U redovima Lovćena najbolji je bio Bogdanović sa 17 poena, dvocifreni su još bili Domazetović sa 15, Komšić sa 12, Božović sa 11 i Parača sa 10 koševa.

Sutjeska: Vuković R 9, Varajić 9, Radulović 4, Knežević 3, Džaković 3.
Lovćen: Milošević 5, Banović 7.