izvor ; FOS Media / foto Adi Karadjuzović | 22:12:2018 | 14:34:28

Lovćen – Mornar 89:73 (25:23, 20:12, 28:18, 16:20)

Lovćen: Parača 23, Bogdanović 17, Komšić 4, Božović 19, Banović 13, Domazetović 6, Martinović 4, Milošević 3.

Mornar: Popović 10, Vesković 11, Jovović 1, Dragojević 13, Milašinović 21, Šušter 6, Živanović 5, Cenović 2, Vlahović 2, Bjelić 2.

Košarkaši Lovćena osvojili su treće mjesto na 6. Memorijalnom turniru ''Ljubo Jovanović'', koji se u podgoričkoj ''Kući košarke'' održava u pomen na tragično nastradalog crnogorskog reprezentativca.

Juniori cetinjskog kluba, pojačani sa dva igrača rođena 1999. godine (Parača i Božović, savladali su u borbi za treću poziciju na turniru ekipu Mornara rezultatom 89:73.

U prvoj dionici Mornar je bio u egalu (25:23), ali su se Cetinjani odlijepili u drugoj (45:35), a pitanje pobjednika riješili u trećoj (73:53).

Najefikasniji u timu pobjednika sa 23 i 19 poena bili su Parača i Božović, u stopu ih je pratio Bogdanović sa 17, a dvocifren je bio i Banović sa 13.

U ekipi iz Bara odskočili su Milašinović sa 21 pogotkom, a dvije cifre pored svog imena upisali su Dragojević (13), Vesković (11) i Popović (10).

*          *          *

Košarkaši Budućnost VOLI-ja osvojili su 6. Memorijalni turnir ''Ljubo Jovanović'', koji je u podgoričkoj ''Kući košarke'' održan juče i danas u čast mladog crnogorskog košarkaša koji nas je prerano napustio na tragičan način. Juniorska selekcija domaćina turnira (u saradnji sa KSCG) u finalu je savladala vršnjake iz nikšićke Sutjeske, rezultatom 78:67 (25:15, 21:30, 24:15, 8:7).

Najbolji u finalu sa 27 poena bio najmlađi učesnik turnira, 15-godišnji Fedor Žugić, a pratio ga je Vujisić sa 15 poena.
Žugić je juče u polufinalu protiv Mornara ubacio 16 poena, što mu je, uz današnje sjajno izdanje, donijelo titulu MVP-ja.