Mega ne leži Baranima: Mornar prokockao 15 poena

by Ilija Kovačević / foto KK Mega Bemaks / video ABA liga | 19:01:2019 | 22:19:17

Mega Bemax – Mornar: 82 – 80 (14:21, 23:15, 16:22, 29:22)

Sremska Mitrovica, SD “Pinki”, gledalaca 1.200
Sudije; Milivoje Jovčić (Srbija), Vladan Šundić (Crna Gora), Matej Špendl (Slovenija)

Mega Bemaks; Janjić, Ratkovica 8, Ašćerić 9, Mišković 18, Čarapić 4, Atić 20, Cerovina 9, Koprivica, Nikolić 7, Langović, Fundić 5, Stanić 2.

Mornar; Grant 2, Mićović 18, Mijović  2, Drenovac 9, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Waller 14, Sane 2, Vranješ 10, Rebić 17, Luković 4.

Košarkaši Mornara nijesu uspjeli ove sezone da nađu ključ za trijumf nad Megom. Barani su drugi put u ovogodišnjem šampionatu poraženi od pulena Dejana Milojevića.

Večeras su u okviru 16. kola ABA lige izgubili u neizvjesnoj završnici 82:80. Bio je ovo peti trijumf Mege nad Mornarom u šest odigranih utakmica.

Iako su na kraju prvog “kvotera” gosti vodili sedam razlike, na veliki odmor su rivali otišli sa minimalnom prednošću domaćina, koji je do tog trenutka imao procenat šuta ispod 30%.

Treći period igrači Mihaila Pavićevića su odigrali maestralno. Predvođeni Mićovićem i Lukovićem, Barani su na dva minuta prije kraja ovog perioda stigli do maksimalne prednosti (58:43), da bi Mitrovčani do isteka 30 minuta serijom 10:0, uhvatili priključak (58:53).

Poslednja četvtina donijela je veliku i neizvjesnu borbu, razigrali su se  Mišković i Atić, pa su domaći na nešto više od šest minuta do kraja ponovo došli u prednost (65:64).

Skoro do samog kraja se igralo “koš za koš”, da bi puleni Mihaila Pavićevića “upisali” par praznih napada uz nekolike izgubljene lopte, pa je Mega na dva minuta do kraja stigla na “plus 5” (75:70).

U finišu utakmice su Barani zbog pete lične ostali bez “udarne igle” za tri poena Vranješa i Volera, ali su u tim trenucima Drenovac i Rebić “držali” Mornar u igri.

Mihailo Pavićević, trener Mornara bio je razočaran konačnim ishodom;
"Ovo je bila odlična utakmica kao pokazatelj mlađim igračima kako košarka ne treba da se igra. Kad to kažem govorim o svom timu, jer kad smo u dvije četvrtine uključili glavu i kad smo kažnjavali njihovu odbranu na pametan način uspjeli smo da dođemo do vođsta od 15 poena razlike. Međutim, kad je ekipa prihavtila da igra protivnikovu igru, neku vrstu jurcanja po terenu, ušla u sistem trči i šutiraj, onda smo izgubili i nismo ni zaslužili da trijumfujemo. Sve što je trebalo je da se samo uključi glava, odigra šah patrtija i utakmica dobije. Dok smo se tako držali imali smo vođstvo, kad smo ušli u ritam protivnika i njihov stil igre završilo se kako se završilo.", istakao je Pavićević.

Dejan Milojević, trener Mege Bemax sijao je od zadovoljstva;
"Prezadovoljan sam pobjedom koja je došla poslije ogromne želje momaka. Uspjeli smo da se izborimo sa mnoštvom povreda koje imamo, bili smo značajno oslabljeni, ali ovi igrači koji su igrali iznijeli su utakmicu na pravi našin. Bilo je oscilacija, pogotovo u trećoj četvrtini koju smo odigrali katastrofalno, ali kad imate veliko srce kao što imaju moji igrači uspjeli smo da se vratimo, napravimo preorkret sasvim zasluženo dobijemo. Bitno mi je da se nadigravamo sa svima i da momci koji su manje igrali u prvom dijelu sad koriste šansu na pravi način. Na ovom meču je Luka Cerovina, momak koji je 2000. godište odigrao 26 minuta bio igrač utakmice. Tim je taj koji pobjeđuje, ali pošto je odigrao ovakvu utakmicu to onda treba istaći", rekao je Milojević.

Na 16 sekundi do kraja meča, gosti su prišli na “minus dva” (80:78), da bi Ašćerić  pogodio jedno slobodno.

Na drugoj strani Rebić je pogodio oba slobodna pri rezultatu 81:80, a ispostavilo se da je konačan rezultat iz “slobodnih” postavio Ratkovica (1 od 2) na deset skundi do kraja meča 82:80.

Ipak, u triler završnici poslije skoka Mićovića, gosti su krenuli u poslednji napad, koji Rebić nije iskoristio za veliko slavlje domaćih.

Mornar je upisao 10-ti poraz uz šest trijumfa, dok Mega ima skor od 9 pobjeda I sedam poraza.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Edin Atić sa 20 poena, u Mornaru najefikasniji Strahinja Mićović sa 18 poena - Nikola Rebić je upisao 17, Antabija Voler 14, a Nemanja Vranješ 10, uz 12 skokova.

U narednom kolu Mornar u ponedjeljak 28. januara od 18 sati pred svojim navijačima igra sa zagrebačkom Cibonom.