Košarkaši Mornara na finalnom turniru Kupa Crne Gore

by Ilija Kovačević | 23:01:2019 | 07:39:32

Mornar – Primorje 1945: 82 – 74 (19:18, 19:21, 28:14, 16:21)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 300.
Sudije; Kostić (Ulcinj), Kićović i Kertbijev (Bar)

Mornar; Pavićević 2, Rebić 14, Voler 23, Živanović 3, Vranješ 2, Mugoša 7, Vujošević, Mijović 11, Vesković 2, Pavić 16, Mićović 2, Dragojević.

Primorje 1945; Misinezović 5, Bošković 24, Bakić 2, Kovačević 11, Radojković 9, Kojadinović 5, Grković 9, Pantović, Zejak 9, Fašing.

Barski ABA ligaš očekivano je prošao u narednu rundu Kupa Crne Gore, odnosno na finalni turnir.

Ekipa Mornara je u meču četvrtfinala savladala hercegnovsko Primorje 1945: 82 - 74, a gosti su nešto jači otpor pružili u prvom poluvremenu. Taj dio igre puleni Dejana Jeftića su dobili 39:38.

Treća četvrtina donijela je konačan rasplet koju su domaći dobili sa 14 poena razlike.

Barani su igrali u kombinovanom sastavu sa par juniora, a trener Pavićević je šansu na ovoj utakmici ukazao igračima koji imaju manju minutažu u ABA ligi.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Antabija Voler sa 23 - Pavić je dodao 16, a dvocifreni su bili Rebić sa 14 i Mijović sa 11 koševa.

U ekipi Primorja bolji od ostalih bili su Bošković sa 24 i Kovačević sa 11 poena.

Pored Mornara finalni turnir Kupa su obezbijedili košarkaši Sutjeske, dok će preostala dva učesnika biti poznata nakon utakmica Budućnost – Ibar i Studentski centar – Lovćen, koji će biti odigrani do kraja ovog mjeseca.

Finalni turnir će se održati 15. i 16. 02. 2019. godine.