Budućnost Voli – Mornar: 102 – 71 (22:15, 26:17, 28:15, 26:24)

Podgorica; SC “Morača”, gledalaca 2.850
Sudije; Miloš Koljenšić, Igor Dragojević (Crna Gora), Ivan Stefanović (Srbija)

Budućnost Voli; Jackson 18, Cole 16, Su. Šehović, E. Clark 3 , Barović 2, C. Clarke 14, Se. Šehović 2, Gordić 11, Bitadze 14, Popović, Bell 11, Nikolić 11.

Mornar; Mijović, Mugoša 2, Drenovac 10, Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 19, Sane 9, Vranješ 4, Rebić 19, Luković 7.

U novom crnogorskom košarkaškom klasiku, nije bilo neizvjesnosti. Budućnost Voli je u okviru 18. kola ABA lige bila mnogo bolji rival od Mornara i ubjedljivo slavila 102-71. Na drugoj strani Mornar je odigrao jednu od najlošijih utakmica ove sezone.

Domaći su praktično cijelo prvo poluvrijeme održavali dvocifrenu prednost, a Mornar je parirao samo u prvoj četvrtini.

Od 18 šuteva za “tri”, Budućnost je podgodila sedam puta. Na drugoj strani, Voler dva puta i Sane jednom su pogodili šut za tri poena.

Podgoričani su bolje otvorli utakmicu i serijom poena iza linije 6,75, brzo stekli 12 poena prednosti (18:6), zahvaljujući prije svega Belu i Gordiću. Ipak, poslie tajm-auta Pavićevića, Barani su se trgli i serijom (9:2) preko Drenovca smanjili prednost domaćih na 20:15.

Na prvi mali odmnor ekipe su pošle sa prednošću Budućnosti od sedam poena, da bi početkom drugog perioda poslije "nesportskog" Erl Klarka i dva poena Drenovca, te trojke Volera Barani prišli na minus dva (22:20).

Tada su se razigrali Koti Klark, Džekson, Kol i Bitadze, domaći otišli na “plus 10” (34:24), da bi u finišu i Erl Klark pogodio za tri za maksimalnih 16 poena prednosti na poluvremenu (48:32).

Kod Mornara u prvom poluvremenu odlične role su imali prije svih raspoloženi Nikola Rebić, te Voler, i donekle Drenovac i Luković.

Nastavili su Podgoričani i u trećem periodu sa dobrom igrom, iz minuta u minut povećavali razliku, pa su u finišu ovog dijela igre stigli do 29 poena prednosti (76:47) sa dvije trojke Džeksona, dvojke Gordića, te slobodnih Nikolića.

Ni poslednji period nije donio mnogo bolju igru Barana. Na drugoj strani Podgoričani su održavali ravnotežu iz prethodne tri četrtine, da bi na četiri i po minuta prije kraja stigli do večeras maksimalnih 36 poena viška (91:55) poenima Nikolića, Bela (tri poena) i K. Klarka (tri poena).

Ipak, u finišu utakmice gosti su uspjeli da smanje ogromu prednost domaćina za konačnoh 102:71.

Mihailo Pavićević, trener Mornara je poslije meča čestitao rivalu na pobjedu;
"Čestitaću Budućnost Voliju na zasluženoj pobjedi, poželjeti puno sreće u nastavku sezone, u ABA ligi i Evroligi. U najavi sam rekao da je očigledna razlika u kvalitetu pojedinaca. Bilo je pitanje kako će Budućnost Voli odigrati, a oni su igrali maksimalno svih 40 minuta. Ne mogu zamjeriti igračima, borili su se."

Jasmin Repeša, trener Budućnost Volija nije krio zadovoljstvo izdanjem ekipe;
"Čestitaću ekipi, iako smo imali periode kada smo gubili ritam. Ne smijemo zaboraviti da smo odigrali tri meča nakon posljednje utakmice Mornara, do ovog duela. Odigrali smo solidnu defanzivnu utakmicu. Tražio sam skok, trčanje, brže i brže, i to se desilo. Najveći broj lakih poena je došao u ovom meču, od mog dolaska. Ima stvari koje mogu bolje, naravno."

Najefikasniji u pogoričkom timu bio je Edvin Džekson sa 18, Noris Kol je ubacio 16, dok su Goga Bitadze i Koti Klark meč završili sa po 14 poena.

U ekipi iz Bara, koji je doživio 11. poraz, bolji od ostalih bili su Nikola Rebić i Antabila Voler sa po 19 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 10. februara, biti gost Partizana, dok će Mornar dan ranije u Baru igrati sa Crvenom zvezdom.