Kaznena ekspedicija iz Bara ruši redom

by Milan Vujović | 13:12:2015 | 13:53:04

Mornar – Danilovgrad 90:56 (23:18, 24:17, 28:9, 15:12)

Dvorana: Topolica. Gledalaca: 400. Sudije: Radomir Vojinović (Nikšić), Ivan Kostić (Ulcinj), Pavle Šutulović (Podgorica)

Mornar: Damjanović, B. Radunović 19, Vujošević 8, Ćalić 3, Mijović 12, Miković 2, Perović 6, Lopičić 10, M. Radunović 8, Hadžibegović 16, Šćekić 2, Despotović 4.

Danilovgrad: Misinezović, Vilotijević 3, Lalić 15, Jovović 5, Kuveljić 8, Radanović 4, Dragović, Kinjić 13, Milošev, Vuletić, Popović 8.

Prema očekivanju, košarkaši Mornara zabilježili su devetu prvenstvenu pobjedu. Učinili su to ponovo ubjedljivo i na superioran način. Znalo se da igrači trenera Đorđija Pavićevića obično sredinom utakmice „dodaju gas“ i samo se čekalo da mašina koju predvodi Balša Radunović počne da „melje“ rivala. Dogodilo se to u trećoj četvrtini koju su Barani dobili 28:9, pa su u posljednju dionicu ušli sa vođstvom od 75:44.

Ovu ekipu Mornara krasi i to što do posljednje sirene igra angažovano sa željom da postigne što više poena. Ipak, u finišu meča sa Danilovgrađanima domaći košarkaši su malo zastali, pa su dozvolili gostima da ublaže poraz, jer je četiri minuta prije kraja na semaforu stajalo 88:48.

Do kraja kalendarske godine Mornar se, sticajem okolnosti, tri puta sastaje sa Lovćenom, dva puta na Cetinju i jednom u Baru. Prvo je na rasporedu zaostala prvenstvena utakmica iz petog kola (sreda, 16. decembar), pa kup utakmica četvrtfinala, 22. ili 23. decembra i, na kraju, redovna prvenstvena utakmica četrnaestog kola, u Baru 29. decembra. U međuvremenu, barski košarkaši odigraće i prvenstveni meč u Plavu sa Stršljenom 26. decembra. U Mornaru vjeruju da su im zvijezde naklonjene i da će godinu završiti bez poraza, sa ukupno 19 trijumfa (12 u prvenstvu, dva u kupu i pet u Balkanskoj ligi).