Mornar i Ibar izborili plasman na finalni turnir

Mornar i Ibar izborili su plasman na finalni turnir Kupa Crne Gore za seniore. Mornar je sinoć na Cetinju savladao Lovćen Basket 60:45, po četvrtinama (18:12, 11:12, 19:16, 12:5), dok je Ibar u utorak slavio protiv Teoda 76:68 (19:24, 17:14, 15:12, 25:18). Posljednja dva učenika finalnog turnira biće poznata nakon duela Budućnost Voli - Studentski centar i Sutjeska - Ulcinj. Finalni turnir na programu je 20. i 21. februara.

Košarkaši Mornara savladali su na Cetinju domaći Lovćen u meču 1/4 finala Kupa Crne Gore rezultatom 45:60 i tako ne samo izborili plasman na F4, već i nastavili pobjednički niz koji traje od početka šampionata u svim takmičenjima.

Nisu Barani briljirali meč je obilovao promašajima i greškama, ali su protiv u napadu neraspoloženih Cetinjana uspjeli da produže seriju i ostvare jedan od ciljeva sa strarta sezone - plasman na Fajnal for Kupa.

Barani su sve dionice igre riješili u svoju korist, ali nakon prve tri nisu imali prednost koja bi im garantovala miran san (40:48).

Ipak, Lovćen u posljednjem kvartalu nije imao snage ni energije da ugrozi trijumf Pavićevićeve čete – Cetinjani su u posljednjih 10 minuta postigli svega 5 poena i na kraju izgubili sa 15 poena razlike.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Balša Radunović sa 13 poena, te Lopičić i Mihailo Radunović sa po 10.

U poraženom timu izdvojili su se Sreten Knežević sa 13 pogodaka i 14 uhvaćenih lopti i Latković sa 11 poena.