Mornar slavio na otvaranju Top 8 faze

By Nemanja Jankovic | 09:02:2016 | 21:19:30

Mornar - Baškimi 78:63 (21:16, 28: 22, 9:14, 20:11)

Sportska dvorana "Topolica".Gledalaca: oko 1000. Sudije: Milojević (Makedonija), Horozov (Bugarska) i Ferverski (Makedonija)

MORNAR: Damjanović, Somson 13, Džons 14, B.Radunović 24, Vujošević 2, Ćalić, Mijović 6, Perović, Lopičlić 4, M.Radunović 2, Hadžiburić 8, Mugoša 5.

BAŠKIMI: Tahiri, Rama, Džons 11, Bizi 12, Voler 14, Rugova 9, Šehu 15, Biraj, Baluhu, Abu 2.

U “ Topolici” se ove sezone niko nije naigrao košarke, pa nije ni ekipa Baškimija. Tim Đorđija Pavićevića je ispunio sve zacrtano prije početka prvog duela druge faze Balkanske lige, rivala sveo na manje od 70 postignutih poena i zasluženo stigao do novog trijumfa. Da je višednevna pauza u kojoj nije bilo takmičarskih mečeva na košarkaše Mornara ipak ostavila traga, pokazala je treća četvrtina u kojoj su gosti kontrolisali igru, prišli na pristojanih minus četiri poena ( 54:50)  poslije vođstva domaćih od 15 razlike, ali i tu potpuno stali.Barani su finiš odigrali u maniru prvog poluvremena, raznovrsno u napadu sa bezbroj atraktivnih poena i sa dobrim defanzivnim skokom stigli do laganog trijumfa.

-“ Zadovojan sam važnim trijumfom protiv ekipe koja realno posjeduje kvalitet. Ipak, ne mogu biti zadovoljan tom trećom četvrtinom u kojoj je pad u igri prouzrokovala duga pauza u takmičarskim mečevima. Ipak, finiš smo odigrali onako kako smo očekivali, bii pravi u defanzivi pogađali u napadu što se moralo pogoditi, I trijumf je stigao potpuno zasluženo” rekao je trener Barana Đorđije Pavićević.

Mornar će u četvrtak u Baru odigrati odgođeni meč prvog kola protiv bugarske ekipe Beroe od 18,30h, dok je za 16. februar zakazan duel sa Teodom u Tivtu.

U okviru iste C grupe, košarkaši Teoda pobijedili su u Tivtu bugarsku ekipu Beroe 76:66 (21:13, 20:17, 16:10 i 19:26), u utakmici drugog kola Top osam faze Balkanske lige.