by Ilija Kovačević | 15:03:2016 | 21:57:20

Mornar – Teodo 93:67 (17:18, 19:12, 40:19, 17:18)

Bar ; SD „Topolica“, gledalaca oko 500.
Sudije: Šutulović, Dragojević, Šundić (Podgorica).

Mornar : Damjanović 3, Sampson 9, Džons 35, Radunović 5, Vujošević 2, Ćalić 9, Mijović 12, Miković 9, Perović, Lopičić, Hadžibegović 5, Mugoša 4.

Teodo : Mičel 11, Đurišić 14, Marojević 9, Vučurović 2, Subotić 14, Zejak 2, Arsić 2, Džonson 6, Krivokapić, Vrbica, Kaluđerović 1, Sarić 6.

Košarkaši barskog Mornara plasirali su se u polufinale Balkanske lige. Mornar je u utorak veče u Baru, u šestom kolu C grupe Top 8 faze, savladao tivatski Teodo 93:67 i kao prvoplasirani u grupi izborio polufinale.

Meč je otvoren trojkama na obje strane. U prvom periodu susreta, igralo se uglavnom “koš za koš”, odnosno na rezultatskoj klackalici, a Tivćani su u finišu ovog perioda imali plus četiri (14:18). U drugoj četvrtini Barani su dodali gas pa su u finišu ovog perioda došli do pet poena prednosti 33:28. Na odmor se pošlo sa šest poena viška za domaću ekipu (36:30), i to je bio uvod za sjajnu igru Barana i krah Tivćana u nastavku.

Uslijedila je četvrtina za udžbenike ! Domaći su žestok ritam nametnuli u trećoj četvrtini u kojoj su postigli čak 40 poena a primili svega 19. Briljirao je Amerikanac Džons, inače najbolji strijelac susreta sa 35 poena.
Kakvu su četvrtinu odigrali domaći govori i podatak da su u 35. minutu igrači Đorđija Pavićevića imali i svih 30 poena viška (83-53), pa su poslednji period Barani odigrali u egalu za konačnih 93-67.

-“ Bili smo pravi večeras i zasluženo ostvarili još jedan zacrtani cilj sa početka sezone. Teodo je dobar rival, ali je i ovaj meč pokazao da kada nema opuštanja i kada ekipa diše kao jedan - prepreka nema. Stigli smo do same završnice ovog takmičenja, ali se tu nećemo zaustaviti. Prvi naredni cilj je plasman u finale” – rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević.

Barski tim do pobjede i polufinala (vjerovatno sa makedonskim Kožuvom), predvodio je fenomenalni Lemon Džons sa 35 poena uz 5 asistencija, a pratili su ga Mijović sa 12, Sampson sa 9 poena uz 10 skokova, te Miković i Ćalić sa takođe 9 koševa.

U tivatskom sastavu, koji je porazom završio kao trećeplasirani i ostao bez polufinala, najbolji je bio Miloš Đurišić i Srđan Subotić sa po 14 poena.

Barski tim nastup u grupi završio je sa četiri pobjede i dva poraza. Slavio je, osim protiv Teoda, dva puta protiv kosovskog Baškimija (80:74 i 78:63) i jednom protiv bugarske ekipe Beroe 87:68 u Staroj Zagori, od koje je izgubio pred svojim navijačima. Poražen je i od Teoda 56:47.

Teodo je takmičenje u grupi završio sa polovičnim učinkom, po tri pobjede i poraza.

U drugom meču ove grupe, Beroe je u Prizrenu pobijedio Baškimi 88-70.