Trijumf Mornara u Rožajama

by košarka.me | 17:03:2016 | 18:29:34

Košarkaši Mornara savladali su u četvrtak veče u Rožajama, u prvom meču 25. kola prve A crnogorske Erste lige, domaći Ibar rezultatom 74:90 (13:24, 22:22, 18:22, 21:22).

Barani su najveći posao završili u prvoj četvrtini, u kojoj su stekli dvocifren višak (13:24).
Gosti su razliku od 11 poena sačuvali do odmora (35:46), a kada je ona po isteku 30. minuta porasla za 4 poena (53:68), postalo je jasno da će Mornar zadržati status jedine neporažene ekipe u domaćem šampionatu.
Barani su bez problema održavali zalihu u posljednjem kvartalu, do konačnih 74:90.

Ponovo je u pobjedničkom timu blistao Amerikanac Lamont Džons sa 35 poena i 6 asistencija, a odlični su bili Balša Radunović sa 15, Emir Hadžibegović sa 11 i Miloš Lopičić sa 10 poena.

U domaćem sastavu najbolji je bio Hadžifejzović sa 27 poena i 9 uhvaćenih lopti, a dvocifreni su bili još Feleć sa 12, te Ratković i Tomašević sa po 10 koševa.

Duel Danilovgrada i Teoda na programu je u petak u (18h), dan kasnije sastaće se Studentski centar i Stršljen (15h), dok će u nedjelju rivali biti Jedinstvo i Ulcinj (19h).

U ovom kolu slobodni su košarkaši Lovćena.