Mornar poražen u Đevđeliji, loša igra Barana u četvrtom periodu

by Ilija Kovačević / foto Balkanleague.net | 22:03:2016 | 20:44:02

Kožuv – Mornar 86 – 71 (23:18, 23:22, 16:23, 24:8).

Đevđelija ; SC “26. april”, gledalaca oko 1.500
Sudije ; Marius Ciulin (Rumunija), Georgios Poursanidis (Grčka) i Gentian Cici (Albanija).

Kožuv ; Vladimir Brčkov 21, Goran Glavchev 6, Stojan Gjuroski 13, Aleksej Nešović 18, Aleksandar Sterjov 14, Ryan White 7, Brandon Penn 3, Ivan Todorović 4, Apostoli Apostolov, Dejan Delev, Daniel Načevski, Ilija Kolev.

Mornar ; Lamont Jones 30, Robert Sampson 9, Balša Radunović 6, Marko Ćalić 1, Radoje Vujošević 2, Marko Mijović 7, Marko Mugoša, Marko Perović 8, Emir Hadžibegović, Miroslav Damjanović, Milija Miković 5, Miloš Lopičić 3.

Košarkaši barskog Mornara poraženi su u utorak veče u prvoj utakmici polufinala Balkanske lige od Kožuva u Đevđeliji 86 – 71. Barani su odigrali relativno dobro tri četvrtine uz sjajnu partiju Lamonta Džonsa (30 poena), ali je posljednji period u kojem su postigli svega osam poena odlučio pobjednika. Uz to usamljeni Džons bio je nedovoljan za pozitivniji rezultat Barana u Makedoniji, koji će u revanšu biti na velikom iskušenju ukoliko žele da nadmaše ovih minus 15 !

Zahvaljući Lamontu Đžonsu Barani su sjajno otvorili meč. Američki plejmejker je pogodio tri trojke i doveo Mornar do 13:7. Međutim, serijom trojki Makedonci dolaze do preokreta (15:13). U tim trenucima igrala se rezultatska “klackalica”, dok su domaći poslije vođstva Mornara 18:17, serijom 6:0 stigli do 23:18.

Kožuv je održavao vođstvo od 2 do 7 poena razlike skoro cijeli drugi period, a na poluvrijeme su otišli Makedonci sa vođstvom 46:40.
Mornar je serijom 8:3 ponovo najviše zahvaljujući sjajnom Džonsu prišao na poen minusa (49:48), ali domaći nijesu dozvolili Baranima da ih ponovo pretekne pa su serijom (10:4) došli do plus 7 (59:52). Barani su preko Perovića i Džonsa došli na minus tri kod rezultata (61:58).

Mornar je poenima Perovića za “dva” i trojkom Smapsona preokrenuo rezultat, a barski klub je uoči poslednjih 10 minuta ušao sa “plus 1” (63:62) i tu je Mornar potpuno stao. Makedonci stižu do (68:63), a poenima Brčkova domaći su otišli na plus 9 (74 : 65).
Mini serijom preko Džonsa i Sampsona, Mornar je smanjio na 74:69, ali su domaći nanovo otišli na (77:69).

U tim trenucima, odnosno u finišu utakmice, Barani ništa nijesu mogli da pogode, pa su domaći na minut prije kraja stekli nedostižnih 82:69, čime je pobjednik bio riješen. Na kraju konačnih 86-71.

Najefikasniji u ekipi Mornara bio je Lamont Džons sa 30 poena (šut 28/10), dok je Sampson upisao 9 poena i 5 skokova. Marko Perović je postigao 8, a poen manje njegov imenjak Mijović.

Kod Makedonaca najbolji je Brčkov sa 21 poenom. Nešović je upisao 18, Stjerov 14, Gjuroski poen manje.

Revanš je na programu u utorak 29. marta u SC "Topolici" od 18 sati i 30 minuta.