Superliga kadeta : “Studenti” preokretom do pobjede u Baru

by Kosarka.me | 03:04:2016 | 21:30:59

Košarkaši Studentskog centra savladali su u meču 8. kola crnogorske kadetske Superlige ekipu Mornara u Baru rezultatom 76:84 (23:23, 24:16, 19:19, 10:26) i tako se privremeno izjednačili sa ekipom Budućnosti na čelu tabele.

''Studenti'' i Barani su odigrali poptuno izjednačenu uvodnu dionicu (23:23), da bi domaćin ušaltao u veću brzinu u drugoj i do ''velikog odmora'' stekao 8 poena viška.

Tu razliku Mornar je sačuvao i u trećem kvartalu (66:58), ali je onda stao i dozvolio gostima da se razigraju i u posljednjih 10 minuta preokrenu.

Izabranici Ljubiše Gojšine predvođeni sjajnim Vlahovićem, koji je u četvrtoj četvrtini postigao čak 15 poena, istopili su prednost Mornara i prešli u vođstvo, koje su nisu ispuštali.

Izvanredni plej pobjedničke ekipe zabilježio je 35 poena, a dvocifreni su bili još Jovanović sa 13, Kojović sa 12 i Janjušević i
Marinović sa po 10 pogodaka.

Poraženom timu nije bio dovoljan sjajni Pešić, autor 32 koša, kao ni njegovi pratioci Labović i Marljukić, koji su dodali 15, odnosno 14 pogodaka.

''Studenti'' nakon osam odigranih kola imaju 14 bodova, dok su Barani peti sa 11.

Podgoričani naredne nedjelje gostuju Sutjesci u Nikšiću, dok će Mornar otputovati u Herceg Novi ''na noge'' Primorju.

Mornar: Pešić 32, Labović 15, Marljukić 14, Šuster 7, Šuša 6, Marčić 2

Studentski centar: Vlahović 35, Jovanović 13, Kojović 12, Marinović 10, Janjušević 10, Brajović 2, Vukićević 2