Šehović donio pobjedu Podgoričanima uz zvuk sirene

by Ilija Kovačević | 02:05:2016 | 20:41:13

Mornar – Budućnost Voli 74 – 77 (20:16, 18:18, 17:27, 19:16)

Bar ; SD „Topolica“, gledalaca oko 2.000
Sudije ; Šutulović (Podgorica(, Ognjen Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Herceg Novi)

Mornar ; Damjnaović, Sampson 15, Džons 24, B. Radunović 5, Vujošević 5, Ćalić 2, Mijović, Perović 10, M. Radunović 4, Hadžibegović 9, Šćekić, Mugoša.

Budućnost Voli ; Su. Šehović 6, Subotić 10, Se. Šehović 6, Čarapić, Cook 3, Baćović 2, Slavković, Ilić 16, Dženkins 12, Rikić, Vranješ 4, Kanaćević 18.

Još jednu utakmicu bukvalno na „jedan posjed“ odigrali su Mornar i Budućnost Voli u finalu play off-a za prvaka Crne Gore.

Trojkom kapitena Suada Šehovića uz zvuk sirene, Podgoričani su slavili u Baru 77-74 i poveli 2:0 u finalnoj seriji. Sjajni Mornar sa linije „slobodnih“ skoro 65 %, na drugoj strani gosti sa skromnih 40%. Budućnost je „ubacila“ sedam trojki iz 25 okušaja, dok je Mornar na drugoj strani bio veoma slab. Od 20 pokušaja pogodili su samo dva puta. Ovoga puta Mornar je dominirao u skoku, imali su tri više od Budućnosti (36:33), od toga Barani čak 12 ofanzivnih skokova.

Domaći su odlično otvorili meč, konstantno vodili u prvom poluvremenu ali ne više od pet poena. Po običaju Sampson je „povukao“ Barane u pozitivnu seriju, a kada je pogodio za tri poena u 5’ minutu i odveo Mornar na 10:4, (Džons pogodio drugu troku u 28’ minutu meča i to su bile jedine dvije trojke Barana na utakmici)„Topolica“ je proključala. Priključio mu se u tim trenucima Hadžibegović, kao i iznenađnje Pavićevića, u uvodnim minutima, raspoloženi Marko Perović. On je za sedam minuta koliko je proveo u prvom poluvremenu na parketu ubacio sedam poena.

Na prvi odmor se otišlo sa prednošću Mornara (20:16). Kod Podgoričana u tim trenucima je parirao mladi Aleksa Ilić koji je večeras pružio kvalitetnu partiju.

U drugom periodu pridružio mu se Kanaćević trojkom, kao i kapiten Šehović. U 18’ minutu gosti dolaze na „minus dva“ (32:30), ali su Sampson, Džons i Mihailo Radunović odbili taj „napad“ gostiju pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću Barana od četiri poena  (38:34).

Na početku treće dionice, domaći preko Sampsona i Džonsa dolaze do sedam poena viška maksimalnih večeras (45:38), ali su Ilić i Cook sa dvije „trojke“ uspjeli da preokrenu za prvo vođstvo Budućnosti sredinom treće dionice (47:48). Domaći su uzvratili preko američkog „dvojca“ , te Balše Radunovića na 53:49, ali za sjajnog Kanaćevića i Ilića u tim trenucima nijesu imali rješenja. Mornar nije imao ideju kako da dođe do koša rivala, popustila je i odbrana, pa su domaći primili čak 27 poena u ovoj dionici, a dali svega 17, za vođstvo Budućnosti (55:61).

Poslednji period donio nam je pravu dramu na terenu. Ćalić je otvorio seriju Barana za dva poena, ali je na drugoj strani „proradio“ Džulijus Dženkins i gosti ponovo imaju ubjedljivu prednost, ali sada maksimalnih plus osam (58:66). Tada se nanovo budi amerikanac Lamont Džons koji u tim trenucima niže osam uzastopnih poena, Sampson „dodaje“ dva i Mornar ponovo vodi na pet minuta do kraja (68:66). Konstantno se u tim trenucima igra poen za poen, do rezultata 70:70, kada preko Subotića i Ilića gosti ponovo stiču četiri poena viška (70:74) na 50’’ sekundi do kraja.

Ipak, raspoloženi Samspon prvo smanjuje na 72:74, gosti gube loptu, Džons poravnava 74:74. Publika je u delerijumu, naziru se produžeci, ali kapiten Budućnost Volija Suad Šehović uz zvuk sirene sa skoro pola terena donosi trijumf Podgoričanima za pobjedu    77-74, i vođstvo od 2:0 u finalnoj seriji.

- Večeras nemožemo reći da je bolji tim pobijedio. Budućnost je odigrala dobru utakmicu, ali mala nepažnja u defanzivi nas je koštala produžetaka odnosno trijumfa. Moji momci su u tim poslednjim trenucima utakmice slabo odreagovali, a iskusna Budućnost to iskoristila. Podgoričani su imali više sreće večeras i moram reći zasluženo slavili. Žao mi je ove divne publike i mojih momaka koji su sigurno zaslužili ovu pobjedu, ali okrećemo se već narednoj utakmici. Ima dosta vremena do narednog meča da se oporavimo oslije ovakvog šoka. Analiziraćemo sve što je bilo večeras, i pokušati da se vratimo, odnosno produžimo seriju. Možda i mi budemo miljenici sreće u „Morači“ narednog četvrtka kao što je Budućnost bila večeras u našoj dvorani, kazao je strateg Barana Đorđije Pavićević.

- Bila je ovo teška utakmica, a takva je svaka kada se dobije sa zvukom sirene. To govori više od riječi. Zaslužili smo pobjedu, Mornar je kao što smo i znali potvrdio da je izuzetna ekipa, a i večerašnji duel je pokazao svu draž košarke. Bili bi glupi ako bi pomislili da je sve gotovo. Opuštanja nema, momcima čestitam na večerašnjoj partiji i trijumfu, kao i na pokazanom karakteru i nadam se još boljoj utakmici kroz tri dana, kazao je Igor Đaletić, trener Budućnost Volija.

Naredna utakmica finalne serije play – off-a igra se u četvrtak u Podgorici.