Mornar vratio brejk i smanjio na 2:1 u finalnoj seriji play – off-a

by Ilija Kovačević | 05:05:2016 | 19:53:17

Košarkaši Mornara pobijedili su u Podgorici Budućnost Voli 78 – 73, i smanjili rezultat u finalnoj seriji za prvaka Crne Gore na 2:1. Po četvrtinama je bilo (21:22, 22:22, 14:17, 21:12).

Dva najbolja crnogorska tima odigrala su još jedan uzbudljiv meč, a za razliku od prethodnog koji je odlučen trojkom Suada Šehovića sa zvukom sirene, Mornar nije propustio priliku da dođe do pobjede protiv najtrofejnijeg crnogorskog kluba. Izabranici Đorđija Pavićevića slavili su u ''Morači'' i produžili finalnu seriju plej-ofa Erste lige.

Barani su hrabrom i mudrom igrom napravili pravi podvig i poslije 0:2, vratili se u igru. Uz to nanijeli su u desetoj sezoni domaćeg šampionata prvi poraz ekipi Budućnost Voli u „Morači“ a drugi u play – off-u (Sutjeska prošle sezone slavila u Nikšiću). Podgoričani su sa dvije tijesne pobjede (73:66 u Podgorici i 77:74 u Baru) poveli sa 2:0, ali su Barani uspjeli da odlože krunisanje šampiona.

Barani su imali solidan šut za dva (57 %), odnosno tri poena (36% 25:9, naspram ekipe Budućnosti za tri poena 22:3 odnosno 14 %), a i u skoku su dominirali Barani kao i u drugoj utakmici u “Topolici”u većem dijelu susreta, a na kraju brojke su pokazale 35:31 za Mornar. Podgoričani su jedino bili bolji u šutu sa linije slobodnih 73%, naspram barskih 63 %, kao i za dva poena (59:57 %).

Junaci utakmice bili su Marko Perović sa 19 i Emir Hadžibegović (pet poena) koji su u odsudnim trenucima pogodili za tri poena i prokrčili put Baranima do prve pobjede u finalu play –off-a. Ali svakako svih 12 igrača zalužuje pohvale na čelu sa kapitenom Damjanovićem i plejom Markom Mijovićem i svakako da su svi na svoj način dali doprinos velikom trijumfu. Ipak, sjajna poslednja četvrtina Mornara odlučila je pobjednika !

Barska ekipa je odlično otvorila utakmicu povela 2:0 i 4:1, ali su domaći brzo uspjeli da se vrate i povedu 10:6. Imali su Podgoričani i plus osam sredinom ovog perioda (18:10 i 20:12), ali su gosti preko Balše Radunovića uspjeli da uhvate priključak i na mali odmor odu sa minus jedan 22:21.

U drugoj četvrtini ponovo velika borba na terenu uz dosta preokreta. Marko Perović je davao ton sjajnoj partiji Barana, Džons zbog tri lične već poslije sedam minuta u prvom periodu je morao na klupu, pa su mlađi igrači Monara sjajno odgovorili. Pored Perovića, Hadžibegović i Mugoša su „zapeli iz petnih žila“ pa su gosti nanovo stekli plus šest (38:32, 40:34). Ipak, Kako se bližio finiš četvrtine Budućnost se uspjela vratiti i na veliki odmor ode sa vođstvom 44:43.

Drugo poluvrijeme ponovo Barani bolje „otvaraju“. Serijom 5:0, uspjeli su da dođu do 48:44, ali se velika borba nastavila, a uoči poslednjeg perioda, Budućnost Voli na odmor odlazi sa četiri poena viška 61:57.

Barani su sjajno odgovorili  u poslednjem periodu. Perović i drugovi dolaze do vođstva 65:64, i od tog trenutka pa do kraja meča skoro da nijesu ni ispuštali vođstvo.

Pobjednik duela u Podgorici odlučen je u finišu, u kojem je Emir Hadžibegović pogodio trojku za vođstvo 74:71, a Lamont Džons donio nedostižnih ''plus pet'' (76:71), minut prije kraja.

Prije toga na dva ipo minuta prije kraja Perović je takođe pogodio trojku i gosti su došli do izjednačenja (71:71).

Najefikasniji u barskom timu bio je Marko Perović sa 19 poena, Balša Radunović je postigao 12, a Džons 11 poena.

U ekipi Budućnosti po 16 poena ubacili su Bojan Subotić i Sead Šehović.

Naredni, četvrti meč finala igra se u ponedjeljak veče u Baru.