Budućnost Voli odbranila titulu u grotlu Topolice

by Ilija Kovačević | 09:05:2016 | 20:57:27

Mornar – Budućnost Voli 76 – 85 (14:23, 20:23, 17:15, 25:24)

Bar ; SD “Topolica”, gledalaca oko 3.000.
Sudije ; Zoran Šutulović, Igor Dragojević i Miloš Koljenšić (svi iz Podgorice)

Mornar ; Damjanović 4, Sampson 3, Džons 18, B. Radunovć 10, Vujošević 6, Ćalić 7, Mijović 16, Perović, M. Radunović, Hadžibegović 4, Šćekić, Mugoša 8.

Budućnost Voli ; Su. Šehović 13, Subotiuć 16, Se. Šehović 2, Čarapić, Cook 6, Baćović 6, Slavković, Ilić 14, Dženkins 16, Rikić, Vranješ 10, Kanačević 2.

Košarkaši Budućnost Volija odbranili su titulu prvaka Crne Gore. Podgoričani su večeras u grotlu barske “Topolice” u sjajnom ambijentu pred 3.000 navijača, u nikad punijoj dvorani, kada je o klubskim utakmicama u domaćem šampionatu riječ, u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa, savladali Mornar 85:76.

Po četvrtinama je bilo (23:14, 23:20, 15:17 i 24:26) i sa 3:1 u pobjedama Budućnost Voli je osvojila šampionski trofej.

Mornar i dalje ostaje bez šampionskog prstena, a drugi put u klupskoj istoriji poražen je u finalu poslije 2011. godine. Na drugoj strani podgorički tim je upisao desetu uzastopnu, ukupno 13. titulu prvaka.

Važnost utakmice učinila je svoje na početku susreta. Domaći su lose ušli u meč, a prve poene su upisali tek u trećem minutu preko Balše Radunovića poslije zakucavanja, pri rezultatu 2:7 za Budućnost. Barani su 37 minuta “jurili” rezultatski priključak i u tome uspjeli trojkom odličnog večeras Marka Mijovića, ali je mladi Vasilije Baćović uzvratio sa dvije trojke i donio gostima novu titulu.

Braća Šehović, Subotić i Dženkins su “sipali” iz svih pozicija od samog starta utakmice, pa su do finiša prvog poluvremena gosti imali i maksimalnih “plus 19” (44:25) u 28’ minutu. Do poluvremena su domaći uspjeli da smanje prednost rivala na podnošljivih 34:46. Barani su imali sijaset zamjerki na sudijski “trio” u prvom poluvremenu pa su arbitri nezadovoljstvo pokušali da stišaju tehničkim greškama na obje strane.

Trener domaćih je nakon utakmice imao niz zamjerki za djelioce pravde ;

-Kako se boriti protiv kompletnog sistema, sramno je zaista da se ovako završi finale crnogorske lige. Pored svega ova “trojka” nam je uzela pobjedu u prvoj utakmici u Podgorici ali i večeras u Baru, i neka im služi na čast. Zaista nikome nije u korist da se ovako završi prvenstvo, žao mi je publike i to što moram da dajem ovakvu izjavu u finalu ali to je jače od mene, uz to svjesno su nas u prvom poluvremenu oštetili. Uz svo poštovanje ljudi koji dijele pravdu, odnosno sudija koji posjeduju kvalitet u našoj zemlji, ova finala treba da sude sudije iz inostranstva jer domaći arbitri nemaju potrebnu psihološku stabilnost da odsude ovakve mečeve. Čestitam košarkašima Budućnosti na novoj tituli, ali prvo poluvrijeme je zaista bacilo sjenku na večerašnji spektakl i ambijent koji je bio za desetku, a barska publika je još jednom pokazala zašto je najbolja, kazao je trener Barana Đorđije Pavićević.

U drugom poluvremenu više se igralo nego mislilo na odluke sudija. Uz to, u drugom poluvremenu je Mornar zaigrao daleko kvalitetnije pa je konstantno “duvao za vratom” Podgoričanima došavši na minus od desetak poena (38:48). Krenuo je Džons, raspucali se Mijović i Hadžibegović pa se na odmor uoči poslednjih deset minuta odlazi pri rezultatu 51:61 za Budućnost Voli.

Prava drama viđena je u četvrtom periodu. Barani su pritiskali i dodavali gas, a kada je Mijović pogodio trojku u 31 minutu i smanjio prednost gostiju na sedam poena (54:61), bilo je jasno da se Mornar u potpunosti vraća u igru.

Na sedam minuta prije kraja gosti su ostali bez Kanačevića i Čarapića, a domaći bez Ćalića (sva trojica isključujuća lična) poslije manjeg koškanja Mijovića i Cooka i ulaska u teren kažnjenih igrača. Mornar i dalje uz pomoć navijača poenima hvata priključak, a Mijoviću i Džonsu u finišu meča se pridružio i Marko Mugoša serijom poena sa linije slobodnih kao i jednom trojkom, pa je na četiri minuta prije kraja, barski tim na četiri poena zaostatka (67:71).

Kada je raspoloženi Marko Mijović pogodio za tri poena pri rezultatu 72.73 za goste na 3 minuta i 47 sekundi do kraja, dvorana je proključala, ali je mladi Vasilije Baćović sa dvije trojke na dva ipo minuta prije kraja nagovijestio odbranu titule.

Poslije promašaja Džonsa i Mijovića iz “ulaza” za dva poena na nepuna dva minuta prije kraja te poena Subotića, gosti su otišli na devet razlike 83 : 74, čime je utakmica bila riješena.

-Prava košarkaška predstava, mislim da smo zasluženo dobili meč i osvojili novu jubilarnu titulu. Teško je bilo raditi prednodnih dana, veliki pritisak i udare smo izdržali. Svakako da mi prija prva titula kao treneru, zahvaljujem se ovim divnim momcima, na svemu što su prikazali i izdržali u ovih mjesec dana. Poslije nuspjeha odnosno neulaska u finale ABA lige, i poraza od “Mege” bilo je strašno teško dignute momke, ali uspjeli smo u tome. Ovo je bila naša najbolja utakmica u ovih mjesec dana, a izvanrednom energijom smo uspjeli da prebrodimo sve probleme i osvojimo titulu, kazao je trener podgoričkog tima, Igor Đaletić.

Veliki pehar kapitenu podgoričkog tima Suadu Šehoviću uručio je generalni sekretar KSCG Petar Popović.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Džulius Dženskins i Bojan Subotić sa po 16, Aleksa Ilić je ubacio 14, a poen manje Suad Šehović.

U barskom timu najbolji su bili Lamont Džons sa 18 i Marko Mijović sa 16 koševa.