Košarka

Spektakl na premijeri ABA lige, Mornar dočekuje Partizan

by MINA / foto ABA liga | 14:07:2016 | 21:30:25


Prvi čovjek Cedevite Mladen Veber vodiće regionalno takmičenje u narednih 12 mjeseci, odlučeno je na Skupštini ABA lige koja je održana danas u Pržnu.

Veber će na toj funkciji naslijediti Dragana Bokana. 

Nebojša Čović zadržao je mjesto potpredsjednika, dok će funkciju drugog potpredsjednika obavljati Igor Dodik, predstavnik Igokee, prenosi RTCG.

Na današnjoj Skupštini je ponovljeno da uprkos sukobu na relaciji FIBA – Evroliga, regionalna liga ostaje jedinstvena, i da će ubuduće nastupati pod okriljem Evrolige.

ABA liga će od sljedeće sezone brojati 14 klubova, a nova dva člana biće FMP i Olimpija.

Danas su izvučeni parovi regularnog dijela sezone, koja počinje 1. oktobra. 

Budućnost Voli će u prvom kolu gostovati Cedeviti, dok će barski Mornar na premijeri ugostiti sastav Partizana, šestostrukog šampiona Jadranske lige.

Barani su u drugom kolu gosti dvostrukog prvaka Evrope, Cibone u Zagrebu. Poslije "Cibosa" , u trećem dočekuju Helios, u četvrtom kolu gostuju Olimpiji, dok u petom kolu Mornar ide na noge FMP-u. Crnogorski derbi igra se u šestom kolu u Podgorici.

Poslije Partizana na premijeri, barska publika će u sedmom kolu na djelu vidjeti i šampiona ABA lige, beogradsku Crvenu zvezdu. Potom Barani idu na noge Cedeviti, pa dočekuju Zadar, pa gostuju Mega Leksu. U 11 .kolu Mornar dočekuje sastav Krke, zatim gostuju u Laktašima Igokei, da bi u poslednjem kolu prvog dijela sezone ugostili makedonski MZT Skoplje Aerodrom.



Raspored regularnog dijela ABA lige
 
1. kolo
Mornar - Partizan NIS           
Crvena zvezda MTS - MZT Skopje Aerodrom                       
Cedevita - Buducnost VOLI             
Zadar - FMP                           
Mega Leks - *Union Olimpija
Krka - Helios Suns                           
Igokea - Cibona                      
         
2. kolo
Cibona - Mornar
MZT Skopje Aerodrom - Partizan NIS               
Helios Suns - Igokea                        
*Union Olimpija - Krka                   
FMP - Mega Leks                   
Buducnost VOLI - Zadar                 
Crvena zvezda MTS - Cedevita                 
 
3. kolo
Mornar - Helios Suns   
Cedevita - MZT Skopje Aerodrom            
Zadar - Crvena zvezda MTS            
Mega Leks - Buducnost VOLI                   
Krka - FMP                  
Igokea - *Union Olimpija       
Partizan NIS - Cibona                      
 
4. kolo
*Union Olimpija - Mornar
MZT Skopje Aerodrom - Cibona                        
Helios Suns - Partizan NIS              
FMP - Igokea                          
Buducnost VOLI - Krka                  
Crvena zvezda MTS - Mega Leks                        
Cedevita - Zadar                     
 
5. kolo
Mornar - FMP    
Zadar - MZT Skopje Aerodrom                          
Mega Leks - Cedevita                       
Krka - Crvena zvezda MTS                       
Igokea - Buducnost VOLI                
Partizan NIS - *Union Olimpija                
Cibona - Helios Suns                       
 
6. kolo
Buducnost VOLI - Mornar    
MZT Skopje Aerodrom - Helios Suns                          
*Union Olimpija - Cibona                
FMP - Partizan NIS                         
Crvena zvezda MTS - Igokea                     
Cedevita - Krka                      
Zadar - Mega Leks                           
 
7. kolo
Mornar - Crvena zvezda MTS
Mega Leks - MZT Skopje Aerodrom                  
Krka - Zadar                           
Igokea - Cedevita                    
Partizan NIS - Buducnost VOLI                         
Cibona - FMP                         
Helios Suns - *Union Olimpija                           
 
8. kolo
Cedevita - Mornar        
MZT Skopje Aerodrom - *Union Olimpija         
FMP - Helios Suns                           
Buducnost VOLI - Cibona                         
Crvena zvezda MTS - Partizan NIS                    
Zadar - Igokea                        
Mega Leks - Krka                   
 
9. kolo
Mornar - Zadar  
Krka - MZT Skopje Aerodrom                           
Igokea - Mega Leks                          
Partizan NIS - Cedevita                   
Cibona - Crvena zvezda MTS                    
Helios Suns - Buducnost VOLI                           
*Union Olimpija - FMP                   
 
10. kolo
Mega Leks - Mornar
MZT Skopje Aerodrom - FMP                            
Buducnost VOLI - *Union Olimpija          
Crvena zvezda MTS - Helios Suns            
Cedevita - Cibona                   
Zadar - Partizan NIS                        
Krka - Igokea                         
 
11. kolo
Mornar - Krka
Igokea - MZT Skopje Aerodrom                                            
Partizan NIS - Mega Leks                
Cibona - Zadar                       
Helios Suns - Cedevita                     
*Union Olimpija - Crvena zvezda MTS                        
FMP - Buducnost VOLI                   
 
12. kolo
Igokea - Mornar 
MZT Skopje Aerodrom - Buducnost VOLI                            
Crvena zvezda MTS - FMP                       
Cedevita - *Union Olimpija                       
Zadar - Helios Suns                         
Mega Leks - Cibona                         
Krka - Partizan NIS                         

13. kolo
Mornar - MZT Skopje Aerodrom                       
Partizan NIS - Igokea                       
Cibona - Krka                        
Helios Suns - Mega Leks                           
*Union Olimpija - Zadar                           
FMP - Cedevita                      
Buducnost VOLI - Crvena zvezda MTS                       
 
14. kolo
Partizan NIS - Mornar 
MZT Skopje Aerodrom - Crvena zvezda MTS                       
Buducnost VOLI - Cedevita                      
FMP - Zadar                           
*Union Olimpija - Mega Leks                    
Helios Suns - Krka                           
Cibona - Igokea                      
                  
15. kolo
Mornar - Cibona
Partizan NIS - MZT Skopje Aerodrom                         
Igokea - Helios Suns                        
Krka - *Union Olimpija                   
Mega Leks - FMP                   
Zadar - Buducnost VOLI                           
Cedevita - Crvena zvezda MTS                           
 
16. kolo
Helios Suns - Mornar   
MZT Skopje Aerodrom - Cedevita                      
Crvena zvezda MTS - Zadar                      
Buducnost VOLI - Mega Leks                   
FMP - Krka                  
*Union Olimpija - Igokea                                             
Cibona - Partizan NIS                      
 
17. kolo
Mornar - *Union Olimpija
Cibona - MZT Skopje Aerodrom                        
Partizan NIS - Helios Suns                        
Igokea - FMP                          
Krka - Buducnost VOLI                  
Mega Leks - Crvena zvezda MTS                        
Zadar - Cedevita                     
 
18. kolo
FMP - Mornar    
MZT Skopje Aerodrom - Zadar                          
Cedevita - Mega Leks                       
Crvena zvezda MTS - Krka                       
Buducnost VOLI - Igokea                          
*Union Olimpija - Partizan NIS                
Helios Suns - Cibona                       
 
19. kolo
Mornar - Buducnost VOLI    
Helios Suns - MZT Skopje Aerodrom                          
Cibona - *Union Olimpija                         
Partizan NIS - FMP                         
Igokea - Crvena zvezda MTS                     
Krka - Cedevita                      
Mega Leks - Zadar                           
 
20. kolo
Crvena zvezda MTS - Mornar
MZT Skopje Aerodrom - Mega Leks                  
Zadar - Krka                           
Cedevita - Igokea                    
Buducnost VOLI - Partizan NIS                         
FMP - Cibona                         
*Union Olimpija - Helios Suns                           
 
21. kolo
Mornar - Cedevita        
*Union Olimpija - MZT Skopje Aerodrom                   
Helios Suns - FMP                           
Cibona - Buducnost VOLI                         
Partizan NIS - Crvena zvezda MTS                    
Igokea - Zadar                        
Krka - Mega Leks                   
 
22. kolo
Zadar - Mornar  
MZT Skopje Aerodrom - Krka                           
Mega Leks - Igokea                          
Cedevita - Partizan NIS                   
Crvena zvezda MTS - Cibona                    
Buducnost VOLI - Helios Suns                           
FMP - *Union Olimpija                   
 
23. kolo
Mornar - Mega Leks
FMP - MZT Skopje Aerodrom                            
*Union Olimpija - Buducnost VOLI                   
Helios Suns - Crvena zvezda MTS                      
Cibona - Cedevita                   
Partizan NIS - Zadar                        
Igokea - Krka                         
 
24. kolo
Krka - Mornar    
MZT Skopje Aerodrom - Igokea                         
Mega Leks - Partizan NIS                          
Zadar - Cibona                       
Cedevita - Helios Suns                     
Crvena zvezda MTS - *Union Olimpija                        
Buducnost VOLI - FMP                   
 
25. kolo
Mornar - Igokea 
Buducnost VOLI - MZT Skopje Aerodrom                            
FMP - Crvena zvezda MTS                       
*Union Olimpija - Cedevita                       
Helios Suns - Zadar                         
Cibona - Mega Leks                         
Partizan NIS - Krka                         
                  
26. kolo
MZT Skopje Aerodrom - Mornar                       
Igokea - Partizan NIS                       
Krka - Cibona                        
Mega Leks - Helios Suns                           
Zadar - *Union Olimpija                           
Cedevita - FMP                      
Crvena zvezda MTS - Buducnost VOLI