Crnogorskim košarkašima titula prvaka

by MINA / foto FIBA Europe | 24:07:2016 | 20:53:34

Crna Gora - Island 78:76 (27:16, 14:13, 18:16, 12:26, 7:5)

Halkida - Dvorana „Tasos Kamburis”. Gledalaca: 300.

Crna Gora : Čarapić 5, Krivokapić 17 (5-3), Bakić, Kalezić, Radunović 4, Bošković, Popović 21 (3-3), Baćović 6, Hadžibegović 5, Ilić 14 (4-2), Nikolić 4 (6-4), Knežević 2.

Island : Hermanson, Jenson, Guđmundson 23 (7-7), Birgison 17 (4-3), Palson 10 (2-1), Stefanson 3, Jonson 14 (1-1), Vignison, Agustson 3, Fridrikson, Gilfason, Hlijanson 6 (4-2).

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore je osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu B divizije u Grčkoj.

Crnogorski košarkaši savladali su večeras u Halkidi, u finalnom meču, nakon produžetaka selekciju Islanda 78:76 (27:16, 14:13, 18:16, 12:26 i 7:5).

Utakmica je u regularnom toku završena 71:71.

Izabranici selektora Dušana Dubljevića plasmanom u finale obezbijedili su plasman u A diviziju,a šampionat su završili sa svih sedam pobjeda.

Crnogorski tim predvodio je Aleksa Ilić sa 14 poena, 18 skokova, četiri blokade i dvije ukradene lopte.

Najefikasniji bio je Petar Popović sa 21, dok je Miloš Krivokapić meč završio sa 17 poena.

U elitnoj diviziji naredne sezone igraće još Island i Grčka, koja je u meću za treće mjesto nakon velikog preokreta savladala Hrvatsku 73:67.

Za Crnu Goru na ovom šampionatu igrali su Mihailo Radunović i Emir Hadžibegović - članovi KK Mornar kao i bivši član ovog kluba Ognjen Čarapić.