by Ilija Kovačević | 02:11:2016 | 20:22:41

Mornar – Mega Leks : 87 – 85 (19:15, 22:27, 19:28, 27:15)

Bar ; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.500
Sudije ; Sahin (Italija), Pilodis (Grčka), Stoica (Rumunija)

Mornar ; Hadžibegović 9, Ćalić, Krstić 8, Džons 19, Radunović, Mijović 4, Elis 6, Vujošević 2, Pantić, Korać 5, Mugoša 5, Voler 29.

Mega Leks ; Mušidi 3, Djoković, Jaramaz 20, Veljković, Milisavljević, Kaba 14, Zagorac 22, Čančar 2, Simeunović 2, Tejić 7, Novak 15.

U lijepoj na momente atraktivnoj košarci na obje strane, ekipa Mornara je uspjela da upiše pobjedu i stigne do drugog trijumfa u D grupi Lige šampiona. U duelu dva ABA ligaša u većem dijelu susreta bila je to neizvjesna i veoma kvalitetna utakmica, a u neizvjesnoj završnici bolje se snašla domaća ekipa. Puno aplauza, efektinih poteza i zakucavanja obilježili su možda i najljepši meč u dosadašnjem dijelu košarkaške sezone u Baru.

Junak meča bio je Antabia Voler koji je naročito dobro odigrao početak i finiš utakmice. Bez povrijeđenog Dikersona, u redovima Mornara istakao se i “gospodar” u reketu Oktavius Elis sa čak 12 skokova uz šest poena. Zavidnu minutažu i učinak upisali su Hadžibegović, te povratnik poslije povrede Marko Mugoša, koji je u odsudnim trenucima bio onaj stari

Mornar je sjajno otvorio utakmicu preko Volera koji je već u prvom periodu nanizao 11 poena. U drugoj četvrtini preko Krstića i Vujoševića domaći su stigli do maksimalnih (23:15) u 12’ minutu, da bi gosti preko sjajnog Zagorca, Kabe, Novaka i Jaramaza uspjeli serijom (8:0) da preokrenu u finišu druge četvrtine 37:39.

U nastavku je Mega uspjela da se odlijepi trojkom Zagorca na “plus 10” 60:70, a sa tom prednošću gosti su ušli u poslednjih 10 minuta utakmice.

Poslednji kvartal bio je za četu Đorđija Pavićevića kao iz snova. Trojka Hadžibegovića, te četiri poena Džonsa poslije namjerne lične gostiju “vratili” su Mornar na “minus 3” (67:70), da bi ponovo Džons sa distance doveo Mornar u potpuni egal 71:72. Zagorac je novom trojkom “odveo” goste na 71:76, da bi sa dvije “trojke” preko Mugoše i Volera na dva ipo minuta prije kraja Barani stigli do poravnanja (77:77).

U poslednji minut utakmice, ušlo se sa prednošću gostiju 81:83, ali su sjajni Džons i Voler uz dva poena Mugoše sa linije slobodnih doveli Mornar do prednosti 87:85 na 15,6 sekundi prije kraja meča. Gosti su imali napad za pobjedu ili produžetak, ali se prvo Novak, pa potom Kaba u reketu nijesu snašli i domaći su mogli da slave.

-“Čestitam Mornaru na zasluženoj pobjedi. Mi svoje dobre periode utakmice nijesmo uspjeli da materijalizujemo. Početak poslednje četvrtine poslije našeg vođstva od 10 razlike bio je jako loš. Uz sve to, nijesmo imali večeras rješenje za igru Volera, kazao je nakon utakmice trener gostiju Dejan Milojević.

-“U prvom poluvremenu 14 izgubljenih lopti smo imali ali i pored toga bili smo u egal rezultatu. Gosti su 40 minuta igrali presing na Voleru, Mijoviću, Koraću i Džonsu i bio je vidan zamor kod naše petorke, što je sve rezultiralo negativnim rezultatom na kraju treće četvrtine. Početak poslednjeg perioda bio je veoma dobar i znao sam čim smo uhvatili priključak da smo bliži pobjede. Imali su odličnog Volera kao i povratnika Mugošu, odbrana je bila na niovu kada se lomio rezultat i jako je bitno da smo upisali trijumf večeras poslije teške serije utakmice, ali isto tako i pred novu tešku seriju gostovanja koja nas očekuje, rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević.

Mornar će u narednom kolu, u srijedu 9. novembra, igrati u Zagrebu sa Cibonom.