by Nemanja Janković | 26:11:2016 | 19:17:06

Mornar - Krka  86:73 (22:31, 25:15, 17:12, 22:15)

Bar ; Sportska dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 1.500.

Sudije: Jovčić (Srbija), Hordov (Hrvatska), Stefanović (Srbija).

Mornar : Korać, Džons 20, Krstić, Radunović 2, Vujošević 6, Mijović, Tejtum 10, Dikerson 4, Elis 17, Pavić, Mugoša 7, Voler 20.

Krka : Rebec 11, Kuri 4, Kastrati 5, Rojc 1, Kuznik 2, Dimec 4, Čebular 15, Ritlop, Polutak, Eliot 14, Luković 17.

Prizivao je trener košarkaša Mornara Đorđije Pavićević dobru odbranu svog tima u važnom meču sa Krkom, I njegovi košarkaši su mu odgovorili na pravi način. Istini za volju, Barani su u prvoj četvrtini primili 31 poen, uglavnom iz šuteva sa distance, ali su zato rivala iz Slovenije za sva tri preostala perioda sveli na svega 42 postignuta poena. Uz to, Mornar je imao I željenu agresivnost pod obručem, ali I fantastičnog Lamona Džounsa koji je u ovom duelu podsjetio na neke partije iz prethodne sezone.

“ Veoma važan trijumf za moju ekipu, I na rezultatskom ali I psihološkom planu. U meč nismo ušli dobro, a Krka je poznata kao ekipa sa dobrim šuterskim potencijalom. Mislim da je presudnu ulogu odigrala druga četvrtina, u kojoj smo sa mnogo više želje i agresivnosti onemogućili protivnika da odigra kao prvih deset minuta. Raduje me dobra odbrana u ostatku meča, ali me raduje I kolektivni duh ovog tima. Ovoga puta smo bili pravi. Velika zahvalnost igračima, ali I publici koja je bila sjajna”- rekao je između ostalog trener Mornara Đorđije Pavićević.

A gosti su odlično otvorili meč. Čebular je pogodio dvije otvorene trojke, Luković je takođe bio na visini zadatka, a Krka je već u 5.minutu imala dvocifrenu prednost (5:15). Elis I Džouns su Mornar vratili u ritam, nedovoljno za uspješniji prvi period. U drugom, domaćin je zaigrao znatno agresivnije u odbrani. Trojkom opet odličnog Volera u 17.minutu tim Đorđija Pavićevića se potpuno vratio u meč, a u poslednjem minutu pred odlazak na odmor novom trojkom Volera  I do tada 11 poenom , Barani su stigli do poravnanja rezultata (45:45). Za potpuni preokret I erupciju oduševljenja barske publike pobrinuo se Elis fantastičnim zakucavanjem za prvo vođstvo 47:46.

“ Odbrana je večeras bila na visini zadatka, I pored lošeg otvaranja utakmice. Sada se lakše diše. Ovaj trijumf nam je bio itekako potreban”- zaključio je jedan od najboljih u taboru Barana Lamon Džouns.

Sa četiri vezana poena Vujoševića, Mornar je u 25.minutu napravio prvi “bijeg”(55:48). Agresivnom odbranom, ali I znatno većim brojem ofanzivnih skokova dozvolili su rivalu da u tom period postigne svega 12 poena. U poslednjem periodu, Džouns je odlično razigravao saigrače, a ekipa Đorđija Pavićevića zahvaljujući tandemu Elis- Voler, uz agresivnog Pavića pod košem uspješno je održavala prednost. Nakon važnih trojki Mugoše, a potom i Dikersona na 4 minuta do kraja meča, uslijedila je serija koju su začinili Tejtum i Džouns i povratka za goste više nije bilo.