izvor ; Superkošarka | 10:12:2016 | 19:54:55

Mornar – ABC 75-57 (21-13, 25-13, 14-16, 15-15)

Mornar : Suša 14, Jovićević, Šušter 16,Karamanaga 4, Labović 8, Kruta, Kojičić, Kovačević 16, Bjelić 2, Vretenilić,  Živanović 4,Cenović 6.

ABC : Vlahović 4, Mučalica, Drobnjak 6, Drobnjak, Hodžić 7, Vesković 16, Milsanović 6, Raičević, Kuč , Kojić, Dragojević 18, Tripković.

Kadeti Mornara novi su učesnik Super lige. Momci Ivana Rakovića savladali su gradskog rivala, ekipu ABC-a 77:57.

Ovim trijumfom domaći tim je obezbijedio učešće u Ligi od osam najboljih drugu godinu zaredom. Košarkaši Mogrena su takođe prvi put, nakon pet godina u društvu najboljih.

Vratimo se barskom derbiju.

Mornar je krenuo silovito i odlično reagovao nakon ubjedljivog poraza u Budvi. Nakon prve četvrtine domaći su vodili sa 21:13, da bi na poluvremenu Kovačević i drugovi imali dodatnih +12.

Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu. Momcima Peđe Vujačića ostaje da se bore za baraž, gdje će za protivnika imati najbolji drugoplasirani tim srednje regije.