Mega Leks – Mornar 60:53 (16:16, 15:10, 16:9, 13:18)

Sremska Mitrovica ; SD “Pinki”, gledalaca oko 1.000.
Sudije : Anastoplus (Grčka), Ciulin (Rumunija), Yilmaz (Turska)

Mega Leks ; Đoković, Jaramaz 5, Spasojević 10, Milosavljević, Glogovac 2, Kaba 10, Zagorac 12, Čančar 5, Simeunović 2, Novak 14.

Mornar ; Hadžibegović 5, Ćalić, Džons, Radunović, M.Radunović, Bakić 10, Mijović 8, Tejtum 7, Pavić 4, Elis 15, Mugoša, Voler 4.

Košarkaši Mega Leksa uspjeli su u 10 kolu Fibine Lige šampiona da se revanširaju Mornaru za poraz u prvoj utakmici u Baru.

Srpski predstavnik došao je do treće pobjede u D grupi i još uvijek ima teoretsku šansu da prođe dalje. Mega je sada šesta na tabeli, sa pobjedom manje od Ostendea, ali i čak tri pobjede manje od četvrtoplasiranog Avelina. Barani su čvrsto prikovani za začelje tabele sa osam poraza i dva trijumfa.

Poslije početnog ispitivanja snaga i vođstva domaćih 6:3 gosti su predvođeni Tejtumom i Hadžibegovićem zaigrali agresivnije i uspjeli da poravnaju rezultat na 10:10. Nakon prve četvrtine bilo je neriješeno 16:16.

Izabranici Đorđija Pavićevića bili su dobri i u prvih pet minuta druge četvrtini. Igralo se koš za koš pa je rezultat bio 22:22. Mega je uspjela serijom 5:0 da povede 27:22, a tu prednost je sačuvala do kraja poluvremena (31:26).

Nakon sedam minuta treće dionice domaći su došli na plus 14 (40:26).

Ekipa Mege je u poslednju četvrtinu ušla sa sigurnih 12 poena prednosti (47:35). Domaći košarkaši održavali su zalihu sve do 4 minuta prije kraja kada su Barani pri rezultatu 55:39 serijom 12:0 preko raspoloženih Elisa i Bakića prišli na samo minus 4 (55:51).

Mega je ipak preko Spasojevića i Čančara sa linije slobodnih bacanja osigurala treću pobjedu u Ligi šampiona.

Srijeda 21. decembar :

Mega Leks – Mornar 60:53
Tenerife – Juventus 79:57
Avelino – Cibona
Ostende – Strazbur

Tabela poslije nekompletnog 10. kola : Tenerife 8-2, Juventus 6-4, Strazbur i Avelino po 6-3, Ostende 4-5, Mega Leks 3-7, Cibona 3-6, Mornar 2-8.

Košarkaši Mornara u 11. kolu D grupe u utorak 3. Januara 2017. godine dočekuju zagrebačku Cibonu.

Kompletni parovi 11. kola

Utorak 3. januar

Mornar (MNE) – BC Cibona (CRO) u 20:30h

SIG Strasbourg (FRA) – Iberostar Tenerife (ESP) u 20:30h

Juventus (LTU) – Mega Leks (SRB) u 18:30h

Telenet Oostende (BEL) – Sidigas Avellino (ITA) u 20:30h (srijeda 4. Januar 2017. godine)